Plánují se daňové slevy za děti a manželku

slevy daně
slevy daně

Podnikatelé, kteří využívají výdajové paušály by mohli dle Babiše odečítat daňové slevy a to od příjmů za rok 2017. Připravuje se novela, kterou připravuje Ministerstvo financí a mohla by platit již příští rok.
„Podnikatelé, kteří dnes uplatňují paušální výdaje, nemohou uplatňovat daňové slevy na manželku a na děti. Ministerstvo financí předloží novelu zákona, která jim možnost uplatnit slevu na manželku a na děti od roku 2017 navrátí,“
Roční sleva za manželku či manžela bez příjmů dosahuje 24 840 korun. Sleva za děti je odstupňovaná podle počtu dětí. U příjmů za rok 2017 by měla činit 13 404 korun na první dítě, 19 404 korun na druhé dítě a 24 204 korun na třetí a další dítě. Slevy se odečítají přímo od daně, nikoli od daňového základu jako například úroky zaplacené na úvěr na bydlení nebo příspěvky na spoření na důchody.
Změna se má týkat příjmů za rok 2017, tedy daňového přiznání, které podnikatelé budou podávat na začátku roku 2018.

Jaká bude ale budoucnost, zatím není jasné. Důležité je, jestli se shodnou poslanci i senátoři, aby mohli danou novelu protlačit v tak krátkém termínu do reality. Dále je třeba brát v úvahu, jestli se nezmění politická situace po volbách a změně preferencí daných stran. Stejně jako je EET nyní podporována, tak jsou již některé politické strany tak nedočkavé na to, že tento zákon zase zruší, že není jistota, jaká bude praxe.

Zdroj: penize.cz