Vyplatí se ready made společnosti?

ready made společnosti
ready made společnosti

Ceníky firem, které nabízí předzaložené společnosti jsou díky velké konkurenci v oblasti, jsou už dost potlačeny a to především u s.r.o., tedy společnosti s ručením omezenám. Má ale smysl je vůbec v dnešní době kupovat? Cena takových společností se pohybuje okolo 15-19 tisíc, ale jsou i vyjímky s nižší i vyšší cenou.

Jaká je realná nákladová hodnota, pokud si budete chtít založit s.r.o. vlastní firmu ?
Z vlastní zkušenosti se bude jednat o částku 12.000 Kč, dvě návštěvy notáře a jednou na živnostenském úřadě. Takže se jedná pouze o urychlení procesu, ale finanční úsporu nepřinese ani založení firmy vlastními silami, ani přes firmu, která to za vás, ani hotovku formou ready made společnosti.

Co je třeba vědět při zakládání společnosti?

1) Název firmy

Je to alfa a omega, kdy je třeba se ztotožnit s nějakým názvem, potom si ho ověřit na justice a potom na internetu, jestli není moc podobných názvů a zabrané domény pro webovou stránku (pokud ještě nemáte).

2) Sídlo firmy

Musí být na adrese ČR, například v bytě, kanceláři nebo kdekoliv jinde, ale uvědomte si jednu věc, zkuste se podívat do budoucnosti například dvou let a jestli se tam dokážete vidět i za dva roky, aby jste se z bytu nestěhovali za 3 měsíce do kanceláře a potom jste museli honem na úřady kvůli změně sídla, které „nedej_bože_bylo_v_pronajatem_bytě“.

3) Předmět podnikání

Obor činnosti firmy je většinou rychlovka, protože sami nejlépe víte, v čem budete podnikatat. Vybrané obory volné živnosti budou pak automaticky registrovány jako „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1-3 živnostenského zákona“.

4) Základní kapitál

Minimální výše je nyní 1 Kč a po zápisu do obchodního rejstříku mohou být ihned využity.

5) Společníci firmy

Společníci jsou majitelé firmy, kteří mohou být jak fyzická, tak právnická osoba a to s podmínkou, že musí mít sídlo v ČR a splˇovat všeobecné podmínky pro účast ve společnosti.

6) Jednatelé a další informace

Specifikování, kdo je jednatelem, jak může jednat za firmu, kdo bude odpovědný zástupce pro některé obory v podnikání a ostatní náležitosti, které specifikují zakládající firmu.