Leden bude pro důchodce dobrý měsíc. Dostanou znovu přidáno

Leden bude pro důchodce dobrý měsíc
Leden bude pro důchodce dobrý měsíc

Jelikož se pomalu, ale jistě blíží konec roku, důchodci se začínají radovat. Vždyť každý začátek roku se nese ve znamení přidávání peněz důchodcům. Zatímco doposud se peníze zvedaly po pár stokorunách, příští leden má být přelomový. Podle všeho by se českým důchodcům měly zvednout peníze doslova rekordně. Průměrně by se mělo jednat o nárůst 900 korun měsíčně, senioři nad pětaosmdesát let si přilepší nejvýrazněji, ti navíc dostanou tisíc korun.

O výši důchodu, která se bude posílat důchodcům příští rok, rozhodla schůze Sněmovny už na konci letošního srpna. Konkrétní informace se však dostaly na světlo světa až nyní. Podle všeho mají větší peníze zvýšit životní úroveň důchodců s nízkými důchody.

Ovšem i tady platí, že se penze automaticky valorizují, a to dle růstu reálných mezd a také podle cen. A jak jsme již zmínili, růst důchodů příští rok bude citelný.

Důchody se zvednou o 600, stát přidá ještě 300

Důchody se tedy příští leden nezvednou o pár stovek, jak je tomu zvykem, ale poprvé se zvednou důchody opravdu citelně. Přidat se má na důchodech 600 korun, vláda chce navíc díky změně přidat ještě těm, kteří pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod. Těmto seniorům by se mělo přidat po třech stovkách.

Z dostupných informací také vyplývá, že výše důchodů by se měla v budoucnu zvyšovat mnohem rychleji, než jak tomu bylo doposud.

Starší důchodci se budou mít nejlépe

Jak jsme také zmiňovali, stát hodlá přidat důchodcům, kteří v roce 2018 dosáhli 85 let. Těmto důchodcům se má přidávat ještě tisíc korun navíc. Stát také rozhodl o tom, že se důchod zvýší automaticky těm, kteří dosáhnou stého věku života. Ti si přilepší o dva tisíce korun měsíčně.

Důchody se díky aktuálnímu zvyšování zvednu na skoro třináct tisíc měsíčně. Jedná se však o průměrnou výši, každý jedinec je na tom jinak.