Jaký je limit pro nebankovní půjčku?

Limit pro nebankovní půjčku
Limit pro nebankovní půjčku

V současné době si lidé hodně půjčují. Sice se na jednu stranu dostává přidáno, ale na druhou stranu o to víc utrácíme, což není zrovna nejlepší. Často se tak dostáváme do finančních tísní, z nichž není tak jednoduché dostat se ven. Většinou hledáme pomoc právě u již zmiňovaných nebankovních půjček, které jsou o něco výhodnější než ty bankovní, ovšem stále jsou to půjčky, do kterých bychom dobrovolně jít neměli.

Někdy však může nastat okamžik, kdy si půjčit potřebujeme. Je to hlavně v době, kdy přijdeme o práci, kdy potřebujeme rychle nějaké peníze, než si najdeme své nové zaměstnání. Často potřebujeme půjčit třeba na auto nebo taky na dům – to jsou věci, které si z jednoho platu skutečně koupit nemůžeme.

Místo toho, abychom si půjčovali od klasických bank, u nichž trvá schvalování žádosti pěkně dlouhou dobu, zažádáme si o nebankovní půjčku, která je pro nás o něco výhodnější. Jedinou nevýhodou je limit, který není tak vysoký.

Kolik si můžeme půjčit?

Nebankovní půjčky sice slibují vyřízení žádosti za pár minut, do dalších pár minut přijdou peníze na účet, ovšem nejsou to půjčky, které by nám půjčili sta tisíce korun. Pokud potřebujete půjčit na dům, musíte zajít do klasické banky, protože sto tisíc u nebankovních institucí nedostanete. Musíte se spokojit s pár desítkami tisíc, které vám nebankovní instituce bez problémů půjčí, víc však ani ťuk.

Například u nebankovních půjček Rerum si lze půjčit do dvacet tisíc korun.

Do kdy musí být půjčky zaplaceny?

Pokud si půjčíte, možná vás i zajímá, do kdy je třeba půjčku splatit. U online půjček je výhodné to, že si často můžete nastavit právě vy, jak dlouho a kolik chcete co měsíc splácet. Samozřejmě je možné splatit půjčku dříve než v domluvený termín, pokud dodržíte stanovené podmínky. Mnoho nebankovních institucí nabízí i tu možnost, že si dobu splácení můžete o něco prodloužit.