Když podnikatel bojuje s počítačem aneb jak stroj přivést k rozumu?

Boj s počítačem
Boj s počítačem

Vadí vám nekonečné čekání, než váš počítač něco přechroustá? Uvědomujete si, že čas jsou peníze? A právě čas se vám ve vašem podnikání nedostává? Není jiné cesty než si probrat priority, abyste měli čas na strategická rozhodnutí a neblokovaly vás v podnikatelském rozletu běžné problémy. Třeba pomalý chod vašeho internetového připojení.

 

V Google Chrome zadejte do adresního řádku about:flags. Dostane se na Nastavení na kartách a vyberete Přizpůsobení a ovládání Google Chrome – Možnosti. Po výběru poskytovatele hledání si zaktivujte dynamické vyhledávání, které umožní rychlejší procházení po internetu.

 

Ve výchozím nastavení Google Chrome to možné není, po vaší úpravě ale ano. V Opeře verzi 10 je k dispozici funkce Turbo, která zrychluje komprimováním obrázků. Repair IE je zase užitečný doplněk pro Internet Explorer, díky kterému se váš počítač a připojení stane mnohem rychlejším a stabilnějším.

 

Pomoc pro Windows XP

V systému Windows XP Professional se dá zmenšit limit pro stahování aktualizací systému. Vy pak získáváte celý objem připojení na data, která vám tečou po drátech. V nabídce Start/Spustit zadáte gpedit.msc a potvrdíte Enterem. Pak vyberete záložku správy počítače a jdete na pokročilé rozhraní pro administrátory a síťová připojení.

 

Vyberete si QoS Packet Scheduler. Pravým klikem z menu vyberete rezervovaný limit. Zaškrtnete ho a změníte na nulu. Zavřete gpedit.msc a restartujete svůj počítač. Změna v rychlosti by se měla hned projevit.

 

Popožeňte stahování

Další volbou jsou doplňky v podobě tzv. download akcelerátorů. Stahujete-li z internetu, přes prohlížeč se otevře spojení, který se stahovaná data dostávají přímo do vašeho počítače. Download akcelerátory zajistí, že se takových spojení otevře více, například deset, čímž se rychlost stahování zrychlí až na desetinásobek.

 

Pak vás omezuje už jedině rychlost připojení vašeho providera. Zmíněné akcelerátory také přímo navazují stahování, což je spolehlivější než stahování přímo z prohlížeče. Příkladem akcelerátoru stahování je Free download manager.