Franchisa roku

cross cafe
cross cafe

První ročník soutěže Franchisa roku se stal prvním i pro Česko, jelikož vítězem této soutěže se stala česká síť kaváren Cross Cafe. Svého vítězství dosáhla i přes vysoké číslo konkurence, která se skládala z pěti různých franšízových značek, většinou gastronomických. Hlavním cílem této soutěže je propagace této formy podnikání. Tuto soutěž založila Česká asociace franchisingu a již dnes můžeme velmi dobře vidět, že jejich propagace byla úspěšná. Franchisa spočívá v tom, že jistý podnikatel poskytne jinému své know-how, značku a podporu, čerpajíc z toho podíl z obratu a prostředky k šíření své značky.

O titul se ucházelo pět tuzemských značek, jako Bageterie Boulevard, CrossCafe, ugo čerstvá šťáva, síť čajů a káv Oxalis a společnost Novodobá sanitka. Všechny tyto sítě se prodraly do druhého finálového kola. Další ocenění Broker Consulting Skokan roku získala franšízová síť Extéria, která se zabývá poradenstvím v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Tato síť vyhrála v kategorii, ve které se udělovala cena za počet franšízových poboček otevřených za rok a síť Extéria jich otevřela 15. Pro CrossCafe byla výhra obrovským pokrokem a také závazkem do budoucna. Nejen, že si získala nemalou pověst, ale také spoustu nových nabídek.

Jakožto vítěz v kategorii Franchisa roku dostala tato síť CrossCafe spousty hodnotných cen od partnerů, ceny odborného garanta KPMG, dárkový poukaz na veřejná školení v hodnotě 40 tisíc korun. Dále také dostala tato firmy roční členství v České asociaci franchisingu zdarma. Nyní si tato vítězná síť CrossCafe otevřela již přes 20 poboček v České republice a expanduje dále. Majitel se vyjádřil a řekl, že se jeho firma řídí svým sloganem „Pro lepší den…“ a snaží se tak svým zákazníkům zpříjemnit pití kávy co to jen půjde.