Zbavte se požíračů energie a buďte úspěšnější

Zbavte se požíračů energie
Zbavte se požíračů energie

Být úspěšný – to je sen mnohých z nás. Ovšem není to tak lehké, jak se na první pohled zdá. V současné době sice lidé chtějí být úspěšným, jenže jen málokdo je schopen tomuto svému cíli obětovat první, poslední. Většinou se zabýváme věcmi, které nám jenom berou čas, a tak se úspěch odsouvá velmi, velmi daleko od nás. Raději zatočte s požírači energie, raději se staňte úspěšným člověkem, který se nezabývá věcmi, jež ho zajímat nemusí a jež mu jen kradou čas.

Za požírače energie a času se považují mnohé naše návyky a zlozvyky. Raději je eliminujme, abychom si ušetřili čas a následnou energii. Jaké návyky se za požírače času označují?

1) Odsouváme úkoly na později

Jinými slovy “prokrastinace”. To je náš největší problém, s nimž bojujeme dnes a denně. V současné době je prokrastinace něco, co je pro lidi na denním pořádku. Neustále odsouváme povinnosti na později, poté jsme jen ve stresu, že něco nestíháme. Proč raději neděláme věci v době, kdy je udělat máme? Ušetříme tak nejen vzácnou energii, ale také čas, který později postrádáme.

2) Porovnáváme se s druhými

Mnozí lidé ztrácí čas tím, že se porovnávají s druhými. To je však největší chyba, kterou můžeme udělat. Mnohdy ti druzí nedosáhnou takového úspěchu, jakého dosáhneme my. Nezabývejme se druhými, soustřeďme se jen na vlastní úspěch, nemarněme energií kvůli těm, kteří za to nestojí.

3) Ztrácíme čas i energii kritikou

S tím souvisí i to, že se nikdy nikomu nezavděčíme. Vždy tu budou ti, kteří budou kritizovat a budou nás chtít shodit, protože to zkrátka mají v oblibě. Lidé jsou závistiví, mnozí si na druhých vybíjí svou zlost a kazí tak den ostatním. Neztrácejte čas kritikou, která nás stojí jenom velkou porci energie. Soustřeďme se na náš cíl a realizujme ho.

4) Často si stěžujeme

Obrovským požíračem naší energie je neustálé stěžování si. Nestěžujme si, vždyť jen my jsme ti, kteří mohou s danou situací něco udělat. Zároveň jsme ti, kteří nás do prekérní situace dostali.