Zajímavosti o Amazonu, které vás jistě překvapí

Zajímavosti o Amazonu, které vás jistě překvapí
Zajímavosti o Amazonu, které vás jistě překvapí

Pokud byste se podívali do světa byznysu, zjistili byste, že se na trhu nachází celá řada skvělých firem, které mají nakročeno jít sedmimílovými kroky vpřed. Některé byznysy mají velký potenciál dostat se vysoko, jiné už svým zakladatelům přinesly opravdu mnoho peněz. Jednou takovou firmou je firma Amazon, která vyšvihla svého zakladatele hned na první příčku žebříčku nejbohatších lidí planety, a to jenom během jednoho jediného dne, kterým byl Black Friday. V rámci tohoto jednoho dne firma Amazon vydělala tolik, že se její zakladatel Jeff Bezos stal nejbohatším člověkem planety a po dlouhých letech dostal na druhou příčku Billa Gatese, zakladatele Microsoftu.  

To však není to jediné zajímavé, co se Amazonu týče. Prozraďme si ještě několik dalších zajímavostí, které se týkají tohoto velkého amerického giganta mezi společnostmi.  

Amazon má začátky v garážích 

Začátky firmy Amazon, která se dnes řadí k největším a nejvýdělečnějším, byly jako z každého pořádného motivačního filmu, v němž se chce divákům ukázat, že začátky jsou těžké a je třeba je překonat. Amazon totiž začínal v garáži, která byla prvním místem, kde firma sídlila. Teprve když začala firma růst, dostala se z garáže.  

Jaká kniha byla první prodanou na Amazonu? 

Na Amazonu v současné době najdete celou řadu zajímavých věcí, které si můžete koupit. Mezi nabízenými věcmi najdete mimo jiné i knihy. V souvislosti s tím se nabízí otázka, jaká kniha byla prodána jako první na Amazonu? Byla jí zábavná kniha Fluid Concepts and Creative Analogies.  

Amazon a vlastní telefon 

I když to možná nevíte, Amazon měl i svůj vlastní telefon, který měl konkurovat Applu. Jenže tento pokus byl spíše omylem, a tak se na mobilní telefon spíše zapomnělo, než aby se vyzdvihoval v nabídce.