Popularita franchisingu raketově stoupá. Co je toho důvodem?

Popularita franchisingu raketově stoupá. Co je toho důvodem?
Popularita franchisingu raketově stoupá. Co je toho důvodem?

Možná jste zaregistrovali, že do světa podnikání se člověk může dostat i jinak než s vlastním nápadem a produktem. Je možné začít podnikat i tím způsobem, že dáte šanci franchisingu. Jedná se o způsob podnikání na základě licenčních smluv, který je v poslední době velice oblíbený. A to je celkem paradoxní, jelikož z počátku, kdy se franchising dostal k nám, se nejednalo o zrovna atraktivní způsob, jak se dostat do světa byznysu. Lidé tomuto podnikání příliš nefandili, což se může jevit jako zcela pochopitelné.  

Naštěstí s plynoucími léty se franchising stal skutečně oblíbeným, a to hlavně z několika důvodů. Víte, proč se franchising tak populárním stal? 

Podpora českých firem 

Už dávno se totiž franšízové podnikání nevztahuje jenom na zahraniční značky, respektive na zahraniční franšízové koncepty. Dnes na základě franchisingu podniká celá řada tuzemských firem, a tak pokud nemáte svůj vlastní nápad, se kterým byste vtrhli do světa byznysu, můžete podpořit alespoň české značky, které mají dobře nakročeno stát se nejlepšími u nás.  

Vysoká pravděpodobnost úspěchu 

S franchisingem se také pojí jedna věc, a sice vysoká pravděpodobnost úspěchu. Nemusíte vtrhnout do světa podnikání s vlastním produktem nebo službou, čímž se rapidně snižuje pravděpodobnost neúspěchu. Můžete začít podnikat už se značkou, která má své místo na trhu a která má potenciál dál růst.  

Nízké riziko krachu 

V souvislosti s vysokou pravděpodobností úspěchu se samozřejmě pojí nízká pravděpodobnost krachu. Pokud začnete podnikat s franšízou, nemusíte se zajímat o propagaci nebo konkurenci, jelikož to už firma ve svých začátcích dávno udělala. Stejně tak nemusíte vymýšlet žádné know-how. V rukou budete mít dobře fungující nápad, který stačí jen dostat zase na úroveň výš.