Nejčastější typy půjček

Nejčastější typy půjček
Nejčastější typy půjček

Jaké jsou nejčastější typy půjček? Ať už jsou důvody k půjčování peněz jakékoliv, faktem zůstává, že půjčku alespoň jednou využije téměř každý. Podívejte se na 3 finanční produkty, které patří mezi nejvyužívanější.  

Hypotéka 

Hypotéka představuje úvěr na velkou částku peněz za účelem koupě bytu, domu či pozemku. Jde o půjčku, kterou si vezme i člověk, který jinak nechce o půjčkách ani slyšet. Hlavním poznávacím znamením je ručení nemovitostí a delší doba splatnosti. Výhodou jsou poměrně nízké úroky a případné poplatky. V rámci hypoték se dá rozlišovat několik různých druhů. Výběr nejvýhodnější nabídky je potřeba pečlivě zvážit, protože jde o velké peníze, kde se počítá každá desetina procenta směrem dolů.  

Kreditní karta 

Dalším typem často používané půjčky jsou kreditní karty. Jde o krátkodobou půjčku od banky, která je v případě využití bezúročné doby zdarma. Při správném využívání se kreditka může vyplatit a stát se praktickým nástrojem pro běžné placení. Je však potřeba dávat pozor na uplynutí bezúročné doby a během ní včas uhradit vzniklý dluh. V opačném případě se načítají poměrně vysoké poplatky a úroky, takže se kreditní karta stává předraženou a víceméně nevýhodnou půjčkou.  

Spotřebitelský úvěr 

Spotřebitelské úvěry jsou neúčelové půjčky, které se hodí pro financování nákupu auta, dovolené, spotřebičů a podobně. Může jít o bankovní i nebankovní půjčky s velmi rozdílnými podmínkami podle konkrétního finančního produktu. Liší se maximální možná částka, jakou si můžete půjčit i délka splatnosti úvěru. Do této kategorie spadají i nákupy na splátky v kamenných a internetových obchodech. Vzhledem k velké konkurenci se při pečlivém srovnání jednotlivých nabídek můžete dostat na velmi zajímavé úrokové sazby, takže za takovou půjčku přeplatíte pouze minimální částku.