Volné peníze vložte do zlata a nemovitostí

Volné peníze vložte do zlata a nemovitostí
Volné peníze vložte do zlata a nemovitostí

Pozvolna mizí jednotlivé týdny v kalendáři roku 2021 a situace, která přetrvává na území celé České republiky, všech států Schengenského prostoru a dalších území Evropy v souvislosti s onemocněním Covidu 19, není vůbec jednoduchá a nutí spousty lidí k hlubšímu zamyšlení nad svojí budoucností. Do této roviny samozřejmě patří také investice a další případné nakládání s ušetřenými finančními prostředky. 

Velká většina lidí, jenž se snaží zabezpečit svoje rodiny, neustále přemýšlí o tom, jak efektivně zhodnotit finanční prostředky, které v současné době leží bez většího využití na účtech nebo dokonce ztrácí na své skutečné hodnotě díky mírně se zvyšující inflaci. Tedy co podniknout k tomu, abychom dokázali získat co nejvíce, a především nestagnovali či dokonce nešli do minusových červených čísel. 

Investování do nemovitostí přichází vhod 

Nejefektivnější možností se stalo investování do nemovitostí. A to skutečně do jakýchkoli. Poptávka po domech, bytech, po chatách nebo snad jen po samotném stavebním pozemku vzrostla tak neuvěřitelně, že trh se doslova zahltil a každý kdo má volné finanční prostředky, skupuje prakticky cokoli. Ano, ceny nemovitostí stále rostou a neztrácí na své hodnotě. Ba co více, spíše se ještě zhodnocují a je tedy ve velké většině možné zakoupené nemovitosti prodat s hodně zajímavým ziskem. 

Zlato v době krize roste 

Druhou velmi populární a výhodnou cestou je koupě zlata nebo jiných drahých ušlechtilých kovů. Během první poloviny roku 2020 vzrostla cena zlata čtyřnásobně. Největší zájem je až do současné doby především o zlaté slitky nebo investiční mince. Zlato lze v současné době zakoupit v hodnotě 1.800,00 USD za trojskou unci (v přepočtu 31,3 gramu).  

Tento vzácný kov si drží dlouhodobě finanční odolnost a stabilitu. Nepodléhá inflaci jako finanční prostředky, a právě nejistota jednotlivých států v souvislosti s ročními rozpočty tlačí hodnotu zlata neustále výše. V návaznosti na zlato je možné investovat s jistotou i do stříbra, které se nyní obchoduje v hodnotě 2.000,00 USD za unci.  

Cena stříbra je dokonce vyšší než u zlata. Je to způsobeno faktem, že světový průmysl spotřebuje více stříbra, než je možné vytěžit. Závěrem stojí za zmínku také jiné ušlechtilé kovy, jako je palladium, měď nebo platina. U všech se neustále zvyšuje mírně jejich hodnota, proto ani ten, kdo se rozhodně investovat právě do těchto surovin, v žádném případě neprohloupí.

Je však na místě informovat o tom, že ceny drahých kovů nerostou závratně ze dne na den, a proto si každý musí dobře zvážit, jak velkou investici vloží do tohoto odvětví a na jak dlouho. Pokud se ovšem rozhodnete k půlroční či delší investici, zajisté zhodnotíte své finanční prostředky.