Značky, které nabízí možnost franšízy. Řekli byste to do nich?

Značky, které nabízí možnost franšízy. Řekli byste to do nich?
Značky, které nabízí možnost franšízy. Řekli byste to do nich?

Franchising je v tuzemsku poměrně rozšířený. Už dávno nemluvíme o něčem, čeho by se lidé báli, spíše to vidí jako příležitost, jak začít působit na vlastních nohách. Při pátrání po ideální franšíze však narazíte i na takové, do nichž byste nikdy neřekli, že franšízový koncept nabízí. Zmiňme si je, vždyť jsou stejně atraktivní jako všeobecně známé firmy. 

Olga Šípková nabízí možnost franšízy 

Ve franšízovém světě jsou poměrně rozšířené značky zabývající se rychlým občerstvením. A nemůžeme se tomu divit, vždyť se těší z velkých zisků, jsou oblíbené a neočekává se, že by zájem o ně nějakým způsobem opadl. Spíše naopak – jíst člověk musí a rychlá občerstvení sice nejsou zdravá, ale zato jsou naprosto vynikající.  

Pokud však chcete podnikat ve zdravějším odvětví, nabízí se fitness Olgy Šípkové. Známá česká trenérka nabízí svou značku jako franšízu, o čemž se málo ví. Počáteční investice se pohybuje kolem pěti milionů korun, ale to závisí od lokality.  

Je libo vlastní lékárna Benu? 

Ať už procházíte nákupním centrem v Praze, Brně nebo Ostravě, na lékárny Benu narazíte prakticky na každém kroku. Tato franšízová síť je opravdu rozšířená a neustále se rozptyluje dál do dalších částí České republiky. Ještě donedávna se však nevědělo, že mluvíme o franšíze a že prakticky každý může mít jednu takovou lékárnu pod svými křídly.  

Co se týče počáteční investice, ta je daleko menší v porovnání s výše uvedeným fitness franšízovým konceptem. Činí zhruba šest set tisíc korun, roční poplatek se pak pohybuje v řádech několika desítek tisíc korun. 

Pro ty, kdo milují sýry 

Patříte mezi milovníky sýrů a dokážete je určit prakticky ihned, respektive ve chvíli, kdy je vložíte do úst? Pak je pro vás jako dělaná franšíza jménem Ráj sýrů, která dokonce není ani příliš drahá, co se počáteční investice týče. Vychází na zhruba půl milionu korun a tvrdí se, že se investice do roku a půl navrátí.