Jak se dostat na akciový trh?

Jak se dostat na akciový trh?
Jak se dostat na akciový trh?

Už dlouho přemýšlíte o tom, že se stanete součástí akciového trhu? Možností, jak se zařadit mezi obchodníky, ne-li rovnou akcionáře je celá spousta. Prozraďme si některé z nich. V tomto článku naleznete výčet nejběžnějších způsobů, jakými se investoři zapojují do trhů s cennými papíry. Vezměte na vědomí, že nejste omezeni pouze na jeden způsob, protože je zcela zákonné a běžné používat dva nebo více způsobů současně. 

Obchodní aplikace 

Obchodní mobilní aplikace jsou v současnosti velmi populární. Je to dáno tím, že někteří investoři dávají přednost tomu, aby vše dělali na svých mobilních zařízeních a bez nutnosti prostředníka. 

Je snadné sledovat více cen a akcií, provádět okamžité nákupy a stejně rychle prodávat, a to vše z vašeho kapesního zařízení, tabletu, notebooku nebo prakticky z jakéhokoli počítače připojeného k internetu. 

Mějte na paměti, že můžete kombinovat téměř jakoukoli oblíbenou aplikaci s vlastním brokerským účtem. Většina lepších online brokerů nabízí aplikace, programy a platformy založené na webu, které dokážou provést jakýkoli druh analýzy, kterou potřebujete. Navíc můžete téměř všechny použít na svém mobilním zařízení, pokud si stáhnete software ze svého brokerského webu. 

Veřejně obchodované fondy (ETF) a podílové fondy 

Fondy obchodované na burze (ETF) a podílové fondy jsou dvěma běžnými způsoby, jak mohou investiční nadšenci získat přístup k široké škále společností nebo sektorů současně. Tyto fondy fungují velmi podobně jako indexové fondy, ale s užším zaměřením. 

Můžete například vybrat ETF, který sleduje celý zdravotnický průmysl a je tvořen 20 nebo více akciemi v tomto konkrétním výseku. Když se daří zdravotnictví jako celku, daří se i vašemu ETF. Podílové fondy fungují téměř stejným způsobem, ale obvykle přicházejí s vyššími poplatky a nenabízejí přímé spojení s konkrétními tržními segmenty.