Udělejte skvělý první dojem na schůzce s obchodním partnerem. Poradíme, jak na to

První dojem na schůzce s obchodním partnerem
První dojem na schůzce s obchodním partnerem

Umět udělat první dojem je velice důležité. Mnozí lidé tento um neovládají, ale najdou se ti, kteří udělají první dojem vždy skvělý. Není to jejich osobní kouzlo, jen využívají několik způsobů, s jejichž pomocí člověk dobrý první dojem vykouzlí opravdu rychle a zaručeně. Dobrý první dojem je třeba udělat například na pohovoru nebo případně na schůzce s novým obchodním partnerem, díky kterému bude váš podnik jen vzkvétat. Osvojte si taky několik způsobů a první dojem pro vás bude hračkou.

Člověk by dnes řekl, že se dá naučit už opravdu všemu, což je do jisté míry opravdu pravda. I dobrému prvnímu dojmu je snadné se naučit. Abyste také dosáhli dobrého prvního dojmu, přinášíme vám několik tipů a způsobů, které si stačí osvojit.

1) Poslouchejte víc, než mluvte

Nikdo nemá zájem o neustále mluvícího člověka, který nepustí ke slovu. Řiďte se tedy pravidlem, že na první schůzce je důležité poslouchat, nikoli mluvit. Obecně platí pravidlo, že poslouchat by se mělo desetkrát víc, než mluvit. Druhé osobě se tak vštěpí pocit, že vás zajímá, že je pro vás důležitá, a to je přesně to, čeho jste chtěli docílit.

2) Nekontrolujte neustále telefon

V dnešní době máme problém odtrhnout se na chvilku od telefonu. Na schůzce byste měli dát telefon stranou, nekontrolujte ho, nesledujte nové emaily ani nesurfujte na internetu. Zkrátka ho nechte bokem, ať si píše, kdo chce, co chce.

3) Pozor na slovní zásobu, dopředu přemýšlejte, než promluvíte

Každému člověku sem tam ulétne z pusy slovo, které je urážkou nebo které je pro danou chvíli nevhodné. Abyste u druhého člověka vykouzlili dobrý pocit, doporučujeme si nejdříve dobře promyslet, co řekneme, než promluvíme. Tím se vyvarujeme použití špatných slov, vyvarujeme se zmatkaření a také tomu, že bychom náhodou z pusy vypustili naprostou slátaninu beze smyslu.