Tesle se daří. Oslnila další novinkou v podobě Autopilota

Tesle se daří
Tesle se daří

Automobilka Tesla se řadí mezi nejlepší byznysy současného podnikatelského světa. Vyrábí inovativní výrobky, bohužel se firmě dařilo až v posledním čtvrtletí letošního roku. Po dvou letech se automobilka konečně raduje z tržeb, které ji dostaly z červených čísel do zelených čísel. Elon Musk, šéf tohoto obrovského podniku, se však dvakrát neraduje. Stíhá ho totiž FBI, a to za to, že podle všeho klamal své investory. I přes vyšetřování dál probíhá výroba nových modelů a mimo jiné se také vydává nejpokročilejší verze Autopilota.

Dalo by se říct, že automobilka Tesla je konečně z nejhoršího venku. Stín však padl na šéfa tohoto byznysu, který je, jak jsme zmínili, stíhán FBI za podvodné hlášení, fakenews a klamání investorů. I když se šéfovi nedaří, automobilka se nyní pyšní novým Autopilotem, který je opravdu nejpokročilejší ze všech Autopilotů, jaké dodnes byly vyrobeny a představeny. Na dálnici automobil jede takřka sám.

Automobilka Tesla se zaměřuje na vývoj autonomního navigačního systému

I když je nyní hlavním cílem zefektivnění výroby, automobilka Tesla se také zaměřuje na vývoj autonomního navigačního systému, díky němuž by v budoucnu mohla auta jezdit zcela bez řidičů. Zatím se o to snaží kdejaká automobilka, ale Tesla vydala Autopilota v zatím nejpokročilejší verzi.

Nové modely nazvané Model S a Model X by si podle všeho měly poradit s drtivou většinou úkonů, aniž by řidič musel jakkoli zasahovat. Funkce Autopilota se tedy značně posílila a vylepšila, mezi nové funkce patří autokamery, dále také hry, které je možné hrát, když automobil bude bez zásahu řidiče parkovat. Navíc automobil sám navrhuje přejezd z jednoho pruhu do druhého na dálnici, také sám stiskne blinkr.

Každý den další zlepšení

O bezproblémového autopilota se snaží automobilka Tesla už nějaký ten pátek. První autopilot vznikl v roce 2015, tedy před třemi lety, ovšem lze říct, že každý den se autopilot výrazně zlepšoval a nyní může a dálnici jezdit automobil takřka sám bez jakéhokoli zásahu řidiče.