Když i hrát hry vynáší peníze. Na kolik si přišel 16letý šampion Tetrisu?

Když i hrát hry vynáší peníze
Když i hrát hry vynáší peníze

Dnešní svět nabízí mnoho možností, jak můžeme zbohatnout, jak můžeme přijít k penězům. Mnozí mají dvě zaměstnání, jiní si přivydělávají tak, že vyplňují dotazníky na internetu, další se zaměřují na to, aby byli v nějakém sportu nejlepší a mohli si vydělávat tímto způsobem. Málokdo si připouští fakt, že je možné přijít k penězům i tak, že si zahrajete Tetris.

Tetris rozhodně znáte. Jedná se o poměrně povedenou retro hru, kterou umí hrát nejen dítě, ale také dospělý. Zatímco v minulosti se jednalo jen o zábavu, která krátila čekání na autobus nebo na tramvaj, dnes se hraním této hry může přijít ke skvělým penězům. Své o tom ví teprve šestnáctiletý hráč Tetrisu, který se v nedávné době stal šampionem v této hře.

Hra zvaná Tetrise i dnes po zhruba 34 letech od svéh vydání těší velké popularitě. To ostatně potvrzuje fakt, že hru hrají i teenageři, kteří obvykle tráví hry na lepších a graficky propracovanějších zařízeních. Joseph Saelee je však zastáncem názoru, že hra Tetris je bezkonkurenční a že je mnohem lepší než hry, které se dají koupit v nejmodernějších prodejnách s herními vymoženostmi. On sám Tetris opravdu miluje, i díky tomu se stal šampionem v této hře.

Nedávno se konalo velké finále

Kdo si myslel, že Tetris je jen odpočinková hra, která nám pomáhá uniknout z reality, je na omylu. V Tetrisu se nedávno hrálo velké finále, během kterého se stal šampionem teprve šestnáctiletý Joseph Saelee. Dokázal díky svým opravdu velmi rychlým prstům natočit kostky ve hře do správné polohy, aniž by zpomalil nebo ztratil bod. Porazil dokonce dlouholetého šampiona.

Porota a další hráči jsou toho názoru, že se stal šampionem zaslouženě. Podle všeho hrál opravdu srdcem a celou svou duší, nikdy neviděli tak vášnivého hráče, který je navíc tak rychlý a přesný.

Jaká byla finanční odměna?

Jak jsme zmínili, i v této hře si můžete přijít na slušné peníze. Sám Joseph si přišel na odměnu ve výši tisícovky dolarů, což je zhruba dvaadvacet tisíc korun, a to za hraní Tetrisu není vůbec špatná odměna.