Spoření a výhodnější způsoby

Spoření a výhodnější způsoby
Spoření a výhodnější způsoby

Když se slaví Světový den investičních fondů, jde vlastně o výročí narození Abrahama van Ketwiche, který jako první založil v roce 1774 v Nizozemí investiční fond na světě. Cílem Světového dne investičních fondů je pak poskytovat všem lidem základní informace pro jejich lepší rozhodování o jejich možných investicích. Jde o to připomenout veškeré výhody dlouhodobého investování formou investice do podílových fondů a vyzvat tak širokou veřejnost k jasnému zamyšlení nad nakládáním se všemi svými volnými finančními prostředky.

Finanční gramotnost a odvaha

Podstatou všeho je onen první krok a velká odvaha stojící na začátku k tomu, jak a kdy investovat. Podstatnou brzdou při veškerém investování je nedostatečná gramotnost a také neustálá panující nedůvěra. Lidé mají ve velké míře pocit, že o své peníze prostě přijdou. Většina lidí má i v současné době ještě stále své peníze uloženy na běžném účtu, v tom lepším případě na účtu spořícím, který je dnes ovšem velmi nevýhodný, a kde nemohou dosáhnout vyšších výnosů. Proto, aby člověk mohl opravdu začít investovat, nemusí pročítat dlouhé měsíce širokou sféru odborné literatury a perfektně se orientovat v obrovském světě investičního prostředí. Stačí se obrátit na profesionály s dlouholetou praxí a zkušeností.

Akciové a dluhopisové trhy

Akciové a dluhopisové trhy podléhají výkyvům směrem nahoru a dolů. Trh v současné době vykazuje vzestupný trend, ale klidně hned zítra může směřovat opačným směrem. Zkuste se třeba podívat na C-Quadrat No.1 Premium Koncept. Systém aktivního řízení portfolia se snaží vyrovnávat výkyvy jednotlivých trhů tak, že průběžně z klesajících trhů vystupuje a investuje do těch rostoucích. Aby bylo možné využít šance pro jasné zhodnocení a vyhnout se při tom ztrátám ve fázi poklesu, je důležité neustále trh sledovat a investovat do trhů, které se právě v danou chvíli nacházejí v růstovém trendu. Na investování totiž nikdy není pozdě. Investorem může být každý a je to snadné. Nechte si vypracovat plán přímo na míru.