Sezónní podnikání a úspěšný byznys

úspěšný byznys
úspěšný byznys

Podnikání na stánku nebo v mobilní prodejně je velmi oblíbené. Pokud chcete podnikat jen přes sezónu, kromě velmi oblíbené točené zmrzliny nebo strojově vyráběné zmrzliny můžete zkusit velmi oblíbené mražené dezerty, které jsou na zmrzlinové bázi, které v současné době opravdu hodně letí. Podnikání v pojízdných prodejnách a stáncích je velmi levné. Daří se mu v turistických centrech. Pokud chcete svou značku prezentovat právě prodejem v pojízdné prodejně, potěší vás nízké vstupní náklady. Zejména ušetříte za zakoupení nebo pronájem prostoru a za zařízení kamenné prodejny. Kromě zmrzliny se v létě daří i lahodným pochoutkám z masa.

Prodejny ICE’N’GO!

Oblíbené mražené dezerty na zmrzlinové bázi prodává v pojízdných prodejnách také značka ICE’N’GO! Tuto zajímavou pochoutku fanoušci nazývají kuličková zmrzlina. V České republice si ji lze vychutnat již od roku 2011. Centrála nabízí svým franšízantům pomoc při sestavování jejich byznysového plánu zejména všude tam, kde se platí vstupné, jako jsou například zoologické zahrady a různé zábavní parky. Plně vybavený stánek nyní stojí od 200 000 korun. Potěší vás, že se průběžné měsíční poplatky v konceptu ICE’N’GO! neplatí. Nutností je také kapitálové zajištění a prodejní prostor má mít minimální velikost 4 až 6 m².

Food trucks a Ráj klobás či Mr. Kebab

Ve formě food trucks si můžete pořídit i prodejnu nebo stánek polské značky Ráj klobás. Jde o další odvětví, které hned vedle zmrzliny prosperuje. Jak sám název napovídá, tato značka se zabývá prodejem uzenin. Za stánek na klíč zaplatí nový franšízanti 599 000 korun. Po předání plně vybaveného stánku touto společností platí franšízant měsíční franšízový poplatek ve výši 6 500 korun. Centrála přitom nevyžaduje ani žádný licenční nebo marketingový poplatek. Další příležitostí je exteriérový stánek, který je možné po zaplacení licence provozovat jako franšízant pro slovenskou značku Mr. Kebab. Verze bez možnosti sezení musí mít plocha minimálně 35 m². Základní licence u značka Mr. Kebab stojí 10 000 eur, a franšízanti pak pravidelně platí měsíční poplatky 5 až 8 % z obratu.