Seznamte se s Eduardem Saverinem, vytlačeným spoluzakladatelem Facebooku

Seznamte se s Eduardem Saverinem, vytlačeným spoluzakladatelem Facebooku
Seznamte se s Eduardem Saverinem, vytlačeným spoluzakladatelem Facebooku

Pokud hovoříme o Facebooku, hovoříme dnes o největší sociální síti na světě, která má dnes více jak dvě miliardy obyvatel. V současné době se o Facebooku ví mnoho. Například je to sociální síť, kvůli které se ve Spojených státech amerických lidé rozvádí. Nebo je to sociální síť, která má více jak tři miliony mrtvých uživatelů. Také se o Facebooku ví, že ho založil Mark Zuckerberg. Tedy alespoň toto neustále traduje mezi lidmi. Naprosto se zapomíná na spoluzakladatele této sociální sítě. O Eduardu Saverinovi se bohužel nemluví, tento muž je však spoluzakladatelem sociální sítě, kterou dnes opravdu využívají dvě miliardy lidí. 

Viděli jste filmový snímek The Social Network? Pak určitě víte, o kom je řeč. Ve zmiňovaném filmovém snímku ho hrál Andrew Garfiled. Eduardo Saverin dodnes není nikde moc vidět, je však spoluzakladatelem sociální sítě Facebook. Z této společnosti byl však vytlačen, a to rovnou rok po jejím založení a po její obrovské expanzi do světa. 

I když Saverin dnes není oficiálně označován za spoluzakladatele Facebooku, přesto se řadí k nejmladším miliardářům na světě. Jeho jmění dnes dosahuje zhruba devíti a půl miliardy dolarů. 

Kdo je Eduardo Saverin? 

Ptáte se, kdo to vlastně Eduardo Saverin je? Kromě toho, že je to tedy spoluzakladatel největší sociální sítě světa, se o něm moc neví. Nebo ví? Tento muž začínal na Harvardu, pochází z velmi bohaté rodiny. Díky rychle vydělaným penězům z investic se stal prvním investorem tehdy ještě neznámé sociální sítě, která později zažila enormní boom. 

V době, kdy Facebook začínal, by Saverin a Zuckerberg nejlepší přátelé. V době rozkvětu sociální sítě však bylo jejich přátelství rozděleno. Zuckerberg se rozhodl vytlačit kamaráda z firmy a Saverin si tak založil druhou firmu, která Facebook koupila. Tím pádem nově přerozdělil vlastnictví. 

Spory a akcie 

Saverin tak díky množství akcií měl chvilku sociální síť v moci. Zuckerberg je však silný soupeř a učinil trik, kterým opět Saverina vyšachoval. Přesto se však stal Saverin jedním z nejbohatších lidí na světě s výše uvedeným jměním.