Ušetřete za vodu a energie i při vaření. Prozradíme, jak na to

Ušetřete za vodu a energie i při vaření. Prozradíme, jak na to
Ušetřete za vodu a energie i při vaření. Prozradíme, jak na to

Jak ušetřit nějaké peníze navíc? To je otázka, kterou si dnes pokládá nejeden z nás. Důvodem je fakt, že mzdy se nám nebudou zvyšovat donekonečna. Je třeba mít jistou finanční zásobu, jen ta nás dokáže ochránit ve chvílích, kdy budeme muset uhradit mimořádné výdaje, s nimiž jsme opravdu nepočítali. Pravdou je, že drtivá většina lidí šetří hlavně na potravinách, ale ono lze ušetřit i na vodě a elektřině. Tyto drobné krůčky se však projeví až na ročním vyúčtování, na kterém se ukáže, jestli budete doplácet nebo naopak se vám budou peníze vracet. V případě, že chcete, abyste vám peníze vrátily, začněte s energiemi a vodou šetřit i při vaření. A my víme, jak na to. 

Možná si říkáte, že při vaření se vodou a energiemi šetřit nedá, ale opak je pravdou. Naše tipy, jak na to, vám to ostatně dosvědčí a dokážou. 

Minutka jako skvělý pomocník 

Je velká škoda, že minutku využíváme opravdu jen tehdy, kdy pečeme nějaký dezert. Pravdou ale je, že minutku můžeme využívat i při přípravě jiných pokrmů. Díky minutce nebudete muset využívat energií více, než kolik ve skutečnosti potřebujete. Díky minutce navíc nebudete zapomínat na pokrmy, které se vám na plotně vaří, vyhnete se tak převaření či podobným nešťastným chvílím. 

Ohřívejte v mikrovlnné troubě 

Vyplatí se ohřívat v mikrovlnné troubě. Je to daleko šetrnější a úspornější, než kdybyste museli zapínat varnou desku nebo troubu. Ve srovnání s varnou deskou nebo troubou uspoříte až padesát procent energií, to se vám ostatně výrazně promítne na ročním vyúčtování. 

Neplýtvejte vodou 

V kuchyni při vaření velice často plýtváme vodou. Je to však chyba a škoda. Vodou by se opravdu plýtvat nemělo, proto používejte jen tolik vody, kolik doopravdy potřebujete. A pokud se náhodou stane, že si odpustíte vody více, použijte ji třeba na zalévání pokojových rostlin.