S franchisingem naskakujete do rozjetého vlaku

franchising rozjety vlak
franchising rozjety vlak

Podnikání formou franchisingu má spoustu výhod. Pokud byste rádi podnikali a máte odvahu, dostatek finančních prostředků a chuť začít, ale trochu tápete do jakého oboru a jak se pustit, může být franchising tou pravou koncepcí pro vás. Umožní vám úspěšný start do podnikatelského světa. Jak?

Máte za sebou silnou značku

Velkým plusem při podnikání v podobě franchisingu je skutečnost, že máte za sebou silnou značku s již vytvořenou koncepcí a naskakujete tak vlastně do už rozjetého vlaku, který dobře a spolehlivě funguje. Pokud tedy neuděláte nějakou opravdu hloupou chybu, máte relativně vysokou šanci, že ve svém podnikání dobře uspějete. Proč byste tedy měli začít podnikat právě s pomocí franchisingu?

Rozjezd vašeho podnikání je rychlejší

Dostanete vlastně návod k tomu, jak byste měli podnikat. Pro nováčka v podnikání přitom není nic cennějšího, než získat právě know-how, které sám zatím nemá a neovládá. Jednoduše pak postupuje podle dobře vyzkoušeného vzoru podnikání a vyvaruje se tak spousty začátečnických chyb. Právě chyby v počátcích podnikání se přitom mohou později vymstít a třeba dokonce vést i ke krachu. Franchisant má mnohem rychlejší a příjemnější rozjezd svých podnikatelských aktivit právě proto, že reprezentuje už zavedenou značku.

Nemusíte vymýšlet propagaci

Není nutné vymýšlet strategii propagace a propagační kanály. Ta už je daná, zákazníci navíc značku a jeho zboží velmi znají. To je obrovská výhoda, protože si k němu sami najdou cestu a odpadá složitý boj s konkurencí o to, jak se etablovat na trhu a udržet se na něm. Právě to totiž bývá pro začínající podnikatele často kamenem úrazu.

Povědomí o značce se upevňuje

I pro franchisory je výhodné, když svoji koncepci na základě smlouvy někomu poskytnou. Díky většímu počtu poboček v daném regionu totiž mohou upevňovat pozici svojí značky, což je pro ně také velmi důležité. Promítne se to samozřejmě do zisků, mají lepší pozici před konkurencí.

Zdroje: ipodnikatel.cz