Rusňákova DRFG buduje a tříbí portfolio v oblasti telekomunikací

David Rusňák
David Rusňák

Investiční skupina DRFG (David Rusňák Family Group) se po úspěších na poli finančních služeb (dluhopisy, podílové fondy), nemovitostí, energetiky nebo zdravotnictví úspěšně etabluje také v oblasti telekomunikací.

DRFG TELCO, což je divize telekomunikací a technologií společnosti DRFG Davida Rusňáka, v posledních letech výrazně roste a navazuje spolupráce se zajímavými partnery. Názory a recenze odborníků velí, že není radno podceňovat proměny, které s sebou přináší tzv. digitální revoluce. Podceňování telekomunikací také není zrovna ideální cestou pro investory.

I proto se aktivity DRFG dlouhodobě točí také okolo komunikační infrastruktury, okolo budování a provozu telekomunikačních prvků a okolo spolupráce s firmami poskytujícími moderní IT a komunikační řešení.

Investice DRFG TELCO

Diskuze s experty, odborné recenze, hloubkové interní a externí analýzy i nejnovější požadavky současnosti – to jsou hlavní pilíře, o něž se DRFG TELCO opírá při rozhodování o investicích v oblasti telekomunikací.

Mezi hlavní realizované projekty patří investice do společností jako je např. Suntel Group, DAT, Redikom, Oxid Networks, Compass Communication nebo Cloud Technologies. Tyto společnosti se zabývají telekomunikačními službami, datovými službami, bezpečným internetovým připojením či vývojem IT systémů.

Další aktuality od investiční společnosti DRFG Davida Rusňáka najdete zde: http://drfg-aktuality.cz/

Spojení s Nordic Inverstors

Na konci minulého roku do společnosti Suntel Net, spadající do skupiny DRFG, vstoupila 50% podílem společnost Nordic Investors. Ti s sebou přinášejí bezdrátovou technologii LTE „Fiber Like Experience“ v pásmu 3,7 GHz, která doručí stejnou kvalitu jako optická síť. Podobná služba podle dostupných recenzí nemá v daném segmentu obdoby.

Tato velká událost tak pomůže Suntelu naplnit strategické cíle v oblasti akvizice nových zákazníků i v oblasti zvýšení kvality služeb. Společnost Suntel Net sdružuje lokální poskytovatele internetového připojení a poskytuje služby do více než 41 tisíců domácností a firem. Do dvou let by společnými silami toto číslo rádi zvýšili na 150 tisíc zákazníků.