Proč jsou kryptoměny mezi investory populární?

Proč jsou kryptoměny mezi investory populární?
Proč jsou kryptoměny mezi investory populární?

Kryptoměny před několika lety byly nadmíru oblíbené. Tehdy zájem o ně rostl, ale bylo to jen přechodné období. Později se totiž ukázalo, že je to jen jedna velká bublina, která praskne. A ona doopravdy praskla a od té doby hodnota kryptoměn neustále kolísá, ovšem většinou se potýká v červených číslech. V případě, že se o kryptoměny zajímáte, víte, že kupodivu s aktuální koronavirovou krizí se vzpamatovávají. Zejména se vzpamatovává Bitcoin, nejznámější a nejvyužívanější kryptoměna. Ten dokonce nepropadl o taková procenta jako oblíbené akciové indexy.  

V souvislosti s rostoucí hodnotou kryptoměnou, respektive v souvislosti s tím, že se opětovaně po letech začíná kryptoměnám dařit podobně jako zlatu, se mezi investory najdou jedinci, kteří jsou jimi fanoušky. Jenže proč jsou pro investory kryptoměny tak zajímavé? Není to jen aktuálním zajímavým zjištěním a posledními statistikami.  

Žádné krádeže identity 

Obrovskou výhodou kryptoměn je to, že se člověk vyhne jakýmkoli krádežím identity. Zkrátka jednotlivé typy kryptoměn nabízí možnost zůstávat neustále v anonymitě, dokonce ani zakladatel Bitcoinů stále žije pod anonymním jménem ve světě kryptoměn. Díky anonymitě jste do jisté míry chránění, přece jenom i přes propad jsou kryptoměny velice cenným jměním, kterého se může vytěžit jenom určité množství.  

Kryptoměny slibují rychlé transakce 

Mezi investory jsou však kryptoměny oblíbené ještě z jednoho důvodu, a sice proto, že slibují rychlé transakce. Samotné používání kryptoměn je velice jednoduché, když to jde navíc ruku v ruce s rychlou transakcí, je to skvělá kombinace. Aby mohlo dojít k provedení transakce, potřebuje se jenom chytré zařízení s internetovým připojením. Poté už jen hravě budete přesouvat prostředky podle libosti. Pomoct vám s tím mohou i mobilní aplikace, které vznikly k tomuto účelu.