Inspirujte se návyky úspěšných lidí, které vás mohou posunout vpřed

Inspirujte se návyky úspěšných lidí, které vás mohou posunout vpřed
Inspirujte se návyky úspěšných lidí, které vás mohou posunout vpřed

Mezi námi se najde celá řada lidí, která se chce stát úspěšnou. Jenže pokud se chce stát člověk úspěšným jedincem, musí si navyknout na několik věcí. Musí krapet změnit svůj život, musí si osvojit několik návyků, které si osvojili jiní, úspěšnější jedinci. Nejeden úspěšný člověk je toho názoru, že pokud chce člověk opravdu uspět, měl by především změnit přístup. Jak jsme zmínili, vyplatí se především změnit několik návyků.  

Důležitá je každá minuta dne 

Někteří lidé plánují svůj den po hodinách. V sedm hodin ráno snídaně, v osm hodin ráno cvičení, v devět se začíná pracovat na prvních úkolech. Jenže úspěšní lidé jsou toho názoru, že by se neměl brát den po hodinách, ale mělo by se k němu přistupovat po minutách. Například takový Bill Gates, druhý nejbohatší člověk světa, má svůj den rozdělený ne na hodinové, ale rovnou na minutové bloky. I když samozřejmě není jednoduché zvyknout si na takové fungování, je to však způsob, jak efektivně využít opravdu každou minutu svého dne.  

Neřešte emaily neustále 

Je velice zásadní neřešit emaily vždy, když do schránky přijdou. Emaily by se měly řešit jenom několikrát denně. Vyhraďte si na ně čas třeba ráno, během polední pauzy a pak během večeře. Neustálé kontrolování emailové schránky je totiž časově náročné. Doporučuje se také vymazat si z mobilního telefonu aplikaci, která by vás na příchozí emaily upozorňovala.  

Když schůzky, tak online 

Základem úspěšného nakládání s časem je převést schůzky do online světa. Cestování po schůzkách je velice náročné, proto využijte svůj čas třeba během oběda a schůzku spojte s užitečným. Pokud však je osobní schůzka nezbytečně nutná, je dobré mít jasný plán, co je třeba probrat, ať nesedíte zbytečně hodiny, aniž byste probrali vše podstatné.