Král sprintu Usain Bolt má franšízu

Usain Bolt má franšízu
Usain Bolt má franšízu

Král sprintu Usain Bolt vlastní podíl ve franšízové síti Tracks & Records, což je další důkaz, že to funguje. Jamajské restaurace budou nově v Británii, kde vznikne 15 poboček. Osminásobný vítěz OH Usain Bolt tak z atletického oválu přeskočil rovnýma nohama do rozjetého byznysu. Jamajskou síť restaurací král sprinterů zaštiťuje svým jménem. Uprostřed Evropy vyroste 15 poboček značky Tracks & Records, kterou většinově vlastní právě jamajská franšízová společnost Franjam. V Británii pak bude mít na starosti rozvoj této značky společnost SME Group z Middlesexu. Ta vlastní licenci na místní úrovni i na značky KFC, Pizza Hut, Holliday Inn a Costa Cofee.

Restaurace Tracks & Records

První restaurace Tracks & Records byla otevřena v roce 2011 na Jamajce a v loňském roce doma uvedla společnost do provozu svou první franšízovou pobočku. Boltovy restaurace už se se svým vstupem do Británie prodíraly v roce 2012. Tehdy se o plánech jamajské značky zmínil v ranním pořadu moderátor Chris Evans v britské stanici BBC. Čas využili na hledání ideálního partnera, který sdílí vizi a chápe podnikání. Výjimečné znalosti místního trhu jsou velkým bonusem, jak říká generální ředitel Franjam Gary Matalon. Kromě jídla v Boltových restauracích také hraje jamajská muzika a propaguje tamní kultura. Fungují současně jako oblíbené kluby.

Průkopník a propagátor Jamajky

Zástupce britské firmy SME Group uzavření smlouvy přivítal s tím, že hostům v Británii jamajské restaurace zajistí hodnotný zážitek podobný návštěvě ostrova, včetně typických chutí. V nabídce restaurací Tracks & Records dominuje zejména původní jamajská kuchyně, tedy skopové, vepřové, rybí i kuřecí maso, rýže, hrášek a další speciality. Usain Bolt v rámci byznysu funguje také jako osobní doporučení. Třeba Tracks & Records nabízí hamburgery a la Usain, tedy vydatné jídlo právě podle jeho vkusu a gusta. Ve Velké Británii aktuálně sílí popularita karibských restaurací a specialit. Je to v historii vůbec poprvé, kdy zcela původní jamajský franšízový koncept nově vstupuje na mezinárodní půdu a expanduje za hranice.