Pandemie doslova změnila návyky a zvyky lidí. Dokonce je posunula na vyšší úroveň, co se týče investování. Lidé mající strach z inflace a toho, že doslova požere veškeré jejich úspory se snaží efektivně investovat, a tím své úspory zvýhodnit. Kromě kupování zlatých cihliček a investování do kryptoměn se zaměřují na zahradničení. Zatímco někteří aktivně sází plodiny na svých polích, jiní investují a pronajímají si zahrádky jiných, aby taktéž mohli sklízet úrodu a prodávat ji zas o kousek dál.
Zájem o zahradničení roste
Právě vlivem pandemie roste zájem o zahradničení. Dříve to byla činnost nudná, které se člověk vyhýbal obloukem, ale nyní je to možnost, jak strávit čas na čerstvém vzduchu a nemuset na sobě mít roušku. Navíc je to způsob, jak přijít nejen k chutné zelenině, ale také k jistým výdělkům, které posléze z vypěstovaných plodin plynou.
V současné době tak opět nabývá na pravdy známé české rčení říkající, že co Čech, to chalupář. Podle nedávného průzkumu se mezi námi stále najde více a více lidí, kteří se zahradničení věnují alespoň na částečný úvazek.
Pronajímání zahrady dává smysl
Jelikož roste tento trend, dává to mnoha investorům esa do rukávu. Ti najednou svou pozornost mohou zaměřit nejen na nemovitosti, jejichž průměrná kupní cena roste rychlostí blesku díky amatérům, jež si nedokážou spočítat cash-flow, ale také na zahrádky, které mohou pronajmout.
Zejména v městech totiž roste poptávka po pronájmech zahradní půdy. Většinou je však podmínkou přívod vody, která se použije na zalévání a bonusem je menší chatka, kde bude schované veškeré potřebné nářadí a nástroje, které se k okopávání a k dalším zahradnickým činnostem potřebují.
Podle průzkumů lidé utrácí za zahradničení v průměru pět tisíc korun měsíčně. Nejedná se však o částku zahrnující nájem daného pozemku. Ten se většinou pohybuje v rozmezí od jednoho tisíce do pěti tisíc, záleží vždy na lokalitě a tomu, co k pozemku náleží.