Společnost Avast na prodej

Společnost Avast na prodej
Společnost Avast na prodej

Neustále se mluví o amerických společnostech, ale naše pozornost by měla směřovat někam úplně jinam. A to konkrétně k českým gigantům, kteří nyní jednají o svém prodeji. Vezměme si společnost Avast – antivirovou ochranu od této firmy má ve svém počítači prakticky každý. I když se z počátku jednalo o drobnou společnost, nyní se předpovídá, že by se její cena mohla dostat až na 170 miliard korun.  

Rýsuje se transakce, která v Česku nemá obdoby 

Není mnoho českých společností, které se k podobnému kroku uchýlily a které se mohou prodat za takovou částku. Na světovém trhu s antivirovými softwary se však přece jen k této transakci schyluje. Aktuálně se prodej řeší s americkou společností NortonLifeLock, která má o českého (a už můžeme říct) giganta nemalý zájem. Je však třeba konstatovat, že o prodeji ještě není stoprocentně rozhodnuto, stejně jako o výsledné částce, za kterou by se firma mohla prodat.  

Jak ale bylo zmíněno, předpokládá se, že by se částka mohla dostat až na 170 miliard korun. Aktuální tržní hodnota činí něco přes sedm miliard dolarů. V případech, jako je právě tento, se k částce přidávají i nějaké prémie.  

Uvidíme v srpnu 

Aktuálně je všechno ve fázi řešení. Jelikož však společnost obchoduje se svými akciemi nejen na pražské, ale také na londýnské burze, vztahují se na rozhodování jistá pravidla stanovená dokumentem, který říká, že společnost NortonLifeLock má do poloviny srpna čas na to, aby vyjádřila svůj zájem, respektive nezájem o společnost.  

Bohužel nelze přesně říct, jestli je americká firma ochotná přistoupit k prodeji za předvídanou částku. Zatím se obecně o transakci mnoho neví. Co však tajemstvím není, tak že americká společnost NortonLifeLock má hodnotu podle odhadů okolo šestnácti miliard dolarů. S jejími akciemi se obchoduje na americké burze.