Kam investovat naspořené peníze?

Kam investovat naspořené peníze?
Kam investovat naspořené peníze?

Dřímá vám pod polštářem několik stovek tisíc korun a nevíte, kam je investovat? Nechcete je přece jen utratit, ale také nechcete, aby vám je snědla inflace. Naštěstí existuje rovnou několik možností, kam je vložit, abyste z nich vytěžili maximum. Jednou z možností je třeba franšízové podnikání, ale pokud už máte rozjetý svůj byznys nebo pokud naopak nemáte prostor pro vstup “na volnou nohu”, poradíme vám několik investic.  

P2P půjčky 

Jednou z možností jsou takzvané P2P půjčky. Mluvíme o velice oblíbené oblasti, kam investují zejména začínající investoři. Postupně se tento trend dostává i k nám, ale stále se ještě vyplatí investovat peníze do zahraničních projektů stojících na tomto modelu.  

P2P půjčky jsou jinými slovy půjčky od lidí lidem. Jestliže tedy máte peněz navíc, můžete je půjčit někomu jinému, kdo naopak peněz navíc nemá. Dlužník vám za to slíbí nemalé úroky, a vy tím pádem můžete utržit pěknou částku navíc.  

Zlato 

V poslední době se však ještě více investuje do zlata, což je pochopitelné. O drahých kovech se totiž ví, že prosperují nejvíce, když se všemu okolo nedaří. Pokud tedy patříte k investorům, kteří chtějí vložit peníze do něčeho stálého, co jen tak nesníží svou hodnotu, zlato je opravdu trefou do černého.  

Podle mnoha odborníků by zlato a podobné drahé kovy měly tvořit přibližně deset procent celého investičního portfolia. Kolik procent tvoří z toho vašeho? 

Akcie 

Pokud vás baví s penězi trochu riskovat, pokud vás baví vychytávat výkyvy v hodnotách společností, pak pro vás budou to pravé akcie. Investovat na akciovém trhu je velice snadné, ovšem je důležité mít dostatečné znalosti. Je zapotřebí akciový trh neustále sledovat a neinvestovat do společností, o nichž nic nevíte.  

Je také třeba konstatovat, že na pořádné zisky můžete čekat i několik let. Ke strmým výkyvům na akciových trzích sice dochází, ovšem ne tak často.