Franchisové podnikání u nás nastartoval vstup do EU

Franchisové podnikání
Franchisové podnikání

Poptávka po franchisovém podnikání v poslední době velice silně roste. Zájem mají především začínající nebo menší a středně velcí podnikatelé. Pro ně je franchising velice dobrou alternativou, jak podnikat. Pro některé je to dokonce vlastně jediná cesta, jak velice silně konkurenčním trhu se ctí obstát.

 

Zlepšily se možnosti financování

V průběhu doby přitom dochází ke zlepšování situace. S trochou nadsázku se dá říci, že franchising u nás už povstal z plenek a stal se plnohodnotným způsobem, jak u nás úspěšně a se ziskem podnikat. Mnohem lepší jsou nyní také možnosti financování pro franchisanty i master-franchisanty, což také má obrovský vliv na zájem o tento druh podnikání.

Koncept nabízí netušené možnosti

Mnoha podnikatelům otevřely oči zejména poslední 2-3 roky vývoje. Za tuto dobu se mezi podnikateli a zájemci o podnikání výrazně rozšířily informace o tom, co to franchising je, co vlastně obnáší, jaké jsou jeho výhody. Mnozí pochopili, že jde o velmi perspektivní podnikatelský koncept, který se rychle rozvíjí a nabízí netušené možnosti.

 

Nastartoval se franchisový boom

Ještě předtím, než Česká republika vstoupila do Evropské unie, objevovaly se různé prognózy, že se po tomto kroku rozvoj franchisingu u nás podpoří a zrychlí. To se také beze zbytku potvrdilo. Právě vstup ČR do EU doslova nastartoval franchisingový boom. Je pochopitelné, že Česká republika není izolovaná od vnějšího světa a všech procesů fungujících v rámci Evropské unie.

Informovanost veřejnosti roste

O franchisingu se samozřejmě nerozšiřují informace jen tak samosebou. Česká franchisingová asociace pomáhá zvýšit informovanost veřejnosti, představuje různé franchisové projekty, stejně tak samozřejmě svoji roli sehrává i přístup na mezinárodní franchisové portály, které si může najít každý zájemce, nebo různé odborné konference či soutěže.