Firma Berkshire Hathaway si koupila vlastní akcie za rekordní sumu

Firma Berkshire Hathaway si koupila vlastní akcie za rekordní sumu
Firma Berkshire Hathaway si koupila vlastní akcie za rekordní sumu

Warrena Buffetta jistě nemusíme dlouze představovat. Mluvíme o muži, který je dnes označován za nejlepšího investora současného století. Každým rokem dosahuje jeho portfolio zvýhodnění i dvacet procent, což je úspěch, kterému se mnozí lidé nevyrovnají. Pokud patříte k těm, kdo akciový trh sleduje, pak vám jistě neuniklo, že jeho společnost si nedávno zakoupila své akcie za rekordní sumu – koupila si vlastní akcie za necelých pětadvacet miliard dolarů. 

Berkshire Hathaway je investiční společnost 

Miliardář a filantrop Warren Buffett má ve svém jmění leccos, ovšem za zmínku stojí především jeho investiční společnost Berkshire Hathaway, která si odkoupila zpět své akcie za rekordní sumu. Její zisk v minulém roce poměrně klesl, a to o necelých padesát procent na dvaačtyřicet miliard dolarů.  

Z dostupných zdrojů vyplývá, že během loňského roku si akcie společnosti připsaly zhruba pět procent, čímž překonaly výkon akciového indexu S&P 500. Tento oblíbený akciový index stoup jen o procento a půl.  

Společnost je stále sledovaná investory po celém světě 

Je důležité konstatovat, že akcie společnosti jsou i nadále sledované po celém světě. I přes současné výsledky se tomu nemůžeme divit, přece jenom má společnost pod sebou rovnou devadesát dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích.  

Společnost navíc vlastní významné podíly v mnoha známých společnostech, jako je Coca-Cola. A pořád musíme mít na paměti, že mluvíme o společnosti, za kterou stojí sám Warren Buffett, který je často přezdíván jako “Věštec z Omahy”.  

Jak se společnosti bude dařit letos, to je jenom otázkou stejně jako následující vývoj všech akciových titulů na trhu. Nyní se však akciový trh potýká se stinnými dny, což se dalo čekat – za poslední měsíce se zde nafoukla bublina, která začíná praskat.