Bill Gates platí na daních miliardy, přesto si myslí, že by měl platit víc

Bill Gates platí na daních miliardy, přesto si myslí, že by měl platit víc
Bill Gates platí na daních miliardy, přesto si myslí, že by měl platit víc

Daně jsou noční můrou mnoha z nás. Každým rokem musíme vyplňovat daňové přiznání a spočítat si, kolik najednou budeme doplácet na daních, které po nás stát chce. V současné době daně řeší samozřejmě i Bill Gates, který je zastáncem toho názoru, že by hlavně bohatí měli na daních platit mnohem více. Právě Bill Gates je také zastánce toho názoru, že pokud se do světa přiřítí roboti a bude se automatizovat, a to že bude, měly by se daně platit také za roboty a stroje. Přece jen je to náhrada lidí a lidem by se daně jen zvýšily, oni by je však neměli z čeho platit.  

Možná si říkáte, že Bill Gates si může dovolit platit více na daních, když to tak propaguje. Pravdou je, že tento muž na daních zaplatil už nehoráznou sumu peněz, tudíž by možná měl žádat o snížení daní. Doposud jeden z nejbohatších lidí planety zaplatil na daních přes deset miliard dolarů. I tak si opravdu myslí, že by bohatí měli platit na daních mnohem více.  

Daňové zatížení bohatých je podle Gatese velmi nízké 

Gates je toho názoru, že daňové zatížení bohatých je opravdu na velmi malé úrovni. I když on sám v přepočtu zaplatil na daních skoro dvě stě třicet miliard korun, stejně uvažuje nad tím, že by chtěl platit mnohem víc. Zastává tedy názor, že čím bohatší lidé jsou, tím více by na daních měli platit, aby tak efektivně podpořili systém. Moc dobře je si vědom toho, že daně, které odvádí každý běžný zaměstnanec za svou průměrnou výplatu, jsou zanedbatelné proti tomu, jak obrovský objem tvoří daně třeba Billa Gatese nebo jiných bohatých lidí, respektive těch nejbohatších lidí.  

Daně bohatých na podporu zdravotnictví i školství 

Bill Gates také zastává názor, že daně, které by se vybraly z peněženky bohatých, by mohly skvěle posloužit na podporu školství nebo třeba zdravotnictví.