Nakupování potravin je naším denním chlebem. Lidé nakupují dnes a denně, potřebují si dělat dnes a denně svačiny, vaří si obědy do zaměstnání. Pravdou ale je, že právě za potraviny utrácíme během měsíce nejvíce. Průměrný Čech za potraviny utratí i více jak tři tisíce korun, a to je ohromná suma peněz. Jestliže chcete trochu zkrotit svůj rodinný rozpočet, nabízí se možnost začít šetřit právě na potravinách. Ono samozřejmě není možné nenakupovat potraviny vůbec, ale je možné se držet několika základních pravidel či zásad, díky nimž ušetříte právě na potravinách, na nichž nejvíce utrácíte.
Jídlo je opravdu nezanedbatelnou položkou v každém rodinném rozpočtu. Bohužel mnozí lidé nechávají denně v obchodech i více jak tři sta korun, a to je ohromná suma, kterou je třeba minimalizovat. Samozřejmě to neznamená, abyste byli o hladu, to ne, ale na druhou stranu se lze řídit dle několika pravidel, které vám mohou usnadnit nakupování a díky nimž neutratíte tolik, kolik obvykle v obchodech utrácíte.
Zásady pro nakupování potravin
* Prvním pravidlem či zásadou je, abyste nakupovali méně a častěji. To je zkrátka nepsané pravidlo, které vám zajistí to, že budete méně vyhazovat, méně plýtvat jídlem. Mnohdy se vám stává, že nakoupíte hromadu zeleniny v jeden den, ale za týden ji vyhazujete, jelikož jste ji zkrátka nespotřebovali.
* Do zásoby se vyplatí nakupovat jen takové potraviny, které mají dlouhou dobu trvanlivosti. Pokud dlouhá trvanlivost není u potravin, nekupujte je do zásoby, obvykle je opravdu nestihnete zkonzumovat.
* Nikdy nenakupujte hladoví, hlad je v tomto případě váš nepřítel. Budete totiž mít chuť na naprosto všechno, budete tak utrácet za hlouposti.
* Vždycky kupujte sezonní produkty. Jablka budou stát během léta méně než v zimě, mandarinky zase budou stát méně během Vánoc, než během podzimu, kdy teprve zavítají na pulty obchodů.