Změny, které politici plánují a které se mohou přímo týkat naší peněženky

Změny, které politici plánují a které se mohou přímo týkat naší peněženky
Změny, které politici plánují a které se mohou přímo týkat naší peněženky

Neustále slýcháme o tom, co politici chtějí a co nechtějí změnit. Zatímco nad některými změnami člověk mávne rukou, jiné změny se mohou člověka přímo dotknout, a tak se o ně zajímá. V poslední době politici zvažují hned několik změn, které se mohou přímo dotknout naší peněženky. Řada opatření, která se zvažuje, má dopadnout na finance nás spotřebitelů. Víte, o jaké změny se jedná, jaké změny jsou na pořadu dne v senátu a poslanecké sněmovně? 

Samozřejmě politici neustále přichází s různým návrhy a jen málokterý návrh opravdu projde a dostane se až na prezidentův stůl. Vybrali jsme však několik návrhů, které, když se samozřejmě schválí a dotáhnou se do konce, mohou přímo ovlivnit naše finance a mohou mít dopad na naši peněženku.  

Vláda chce zdanit technické rezervy pojišťoven 

Co se nás může přímo dotknout, je zdaňování technických rezerv pojišťoven. Možná jste už o tomto plánu vlády slyšeli. Mnohé pojišťovny se dokonce na toto opatření už připravují. Říkáte si, že to na vás nebude mít vliv, ale samozřejmě to na vás vliv mít bude. Pojišťovny budou muset danit rezervy, lidem budou tím pádem nabízeny dražší služby.  

Zvažuje se změna minimálního výživného pro samoživitele 

Další bod, který se brzy bude projednávat ve vládě, je změna minimálního výživného pro samoživitele. Aktuálně je minimální výživné pro nezaopatřené děti stanovené na 174O korun pro děti do šesti let, pro děti starší od šesti let do patnácti let je minimální výživné stanovené na 2140 korun a pro mládež od patnácti do šestadvaceti let je stanovené minimální výživné na 2450 korun. Vláda však chce životní minimum pozměnit. Jakým směrem, to je však záhadou.  

Sleva na manželku 

Další projednávanou změnou je sleva na manželku, kterou mohou muži uplatnit při daních. Vláda chce, aby sleva na manželku platila jenom v tom případě, že manželka o někoho pečuje. V opačném případě by nebyla sleva uplatitelná.