Kde vyvěsit inzeráty, když potřebujete lidi?

Vyvěšení inzerátů
Vyvěšení inzerátů

Nacházíme se sice ve světě, v němž je ekonomika na fantastické úrovni, ale zároveň se nacházíme ve světě, v němž vládne zaměstnanecká krize. Mnozí lidé se domnívají, že nedostatek zaměstnanců dělá problém jenom u nás, ale je to celosvětový problém, který bohužel trápí i jiné země světa. Dokonce ve Spojených státech amerických je nejhorší zaměstnanecká krize za posledních čtyřicet let. Právě v Americe se začalo zvažovat, že se začne investovat do robotů a strojů, protože je to pro ně jediné možné východisko. Naštěstí v České republice ještě nejsme v takové krizi. Ještě stále je možné najít schopné zaměstnance, pokud jim poskytneme dobré finanční ohodnocení, skvělé bonusy a také možnost zaučení, což ocení zejména ti zaměstnanci, kteří mají o pozici zájem, ale bohužel nemají potřebné vzdělání. Otázkou je, kam inzeráty s nabídkou práce vyvěsit, aby si jich lidé všimli?

V současné době je zaměstnanecká krize přesně to, co brzdí běžné chody firem, a to jak malých, tak těch velkých. Firmy si přebírají zaměstnance mezi sebou, nabízí jim lepší finanční ohodnocení či benefity, o kterých jsme si v minulosti mohli nechat jenom zdát. Mnozí zaměstnanci vědí, že i bez patřičného vzdělání se mohou dostat na vysněnou pozici, protože zkrátka o kvalitní zaměstnance je zájem a firmy jsou ochotny nové pracovníky zaučit, jenom aby se na chvilku vymanily z té nepříjemné situace, která brzdí chod podniku.

Zaměstnanci tak pátrají po inzercích, otázkou je, kde je vyvěsit, aby na ně skutečně narazili.

Pracovní portály jsou v pase, stejně jako noviny

Mnohé firmy spoléhají na klasické pracovní portály, od nichž si slibují velké věci. Jenže klasické pracovní portály jsou dnes v pase, stejně jako noviny. V takových médiích se většinou vyskytuje až velké množství informací, kterými potencionální zaměstnance odradíte. Lidé chtějí mít stručné a potřebné informace, nechtějí se pročítat historií firmy.

Zkuste to se sociálními sítěmi

Raději dejte přednost inzerci na sociálních sítích, protože právě toto místo je ideální na inzerce týkající se pracovních pozic. Nejen, že můžete cílit na konkrétní vlnu potencionálních pracovníků, ale také můžete oslovit lidi mnohem rychleji a efektivněji.