Slyšeli jste o nové kryptoměně? Řídit se má švýcarskými zákony

Slyšeli jste o nové kryptoměně? Řídit se má švýcarskými zákony

Kryptoměnový svět je snad každému člověku dobře známý. Když se chce do něčeho investovat, investuje se zpravidla do kryptoměn, které jsou obrovským lákadlem, i když je to vlastně investice jako každá jiná, a sice neustále i této kryptoměně kolísá její hodnota stejně jako třeba zlatu. Nedávno však zůstal celý svět ohromen informací, kterou ze svých úst vypustila společnost Facebook. Tou informací bylo, že i ona se chce zapsat na kryptoměnový trh, a to už příští rok, se svou zbrusu novou kryptoměnou.  

I když kryptoměny existují ve světě investic a na finančním trhu už dlouhá léta, nikdy nevyvolala žádná kryptoměna takový rozruch jako právě ta, kterou chce spustit sociální síť Facebook. Virtuální měna se má jmenovat Libra a podle dostupných informací se má řídit švýcarskými zákony.  

Libra Association sídlí v Ženevě 

Možná se ptáte, proč se má nová facebooková libra řídit švýcarskými zákony, když se jedná o digitální měnu americké společnosti. Není to proto, že Donald Trump ji kritizuje, ale je to proto, že tato digitální měna, i když ještě nebyla vypuštěna do světa, sídlí právě ve Švýcarsku, konkrétně v Ženevě.  

Důvodem tohoto rozhodnutí je také fakt, že se společnost Facebook trochu obává o budoucnost své kryptoměny. Spojené státy americké nevyslovily zrovna dobré podmínky, které se pro kryptoměny stanoví. Ve Švýcarsku to má podle všeho být trochu jinak.  

Švýcarsko a jeho pozitivní vztah ke kryptoměnám 

Švýcarsko totiž není jako ostatní země světa, není jako Spojené státy americké, které obecně kryptoměny kritizují a chtějí je regulovat. Švýcarsko je známé svým kladným, pozitivním a velice přátelským vztahem ke kryptoměnám. Pokud by došlo k regulaci, uplatněny by na kryptoměnu byl finanční zákony ve Švýcarsku. Zde platí, že se každá kryptoměna řeší individuálně.