Co si ohlídat při cestě na hory?

Co si ohlídat při cestě na hory
Co si ohlídat při cestě na hory

Na zimu se každý těší z jiného důvodu. Většinou se na zimu těšíme díky vánočním svátkům, jiní se těší hlavně proto, že přijde silvestrovská noc, jiní se těší na Nový rok, protože je to start k novým začátkům. Jiní milují, když mohou jezdit na wellness odpočinkové dovolené, jiní jezdí za zimní dovolenou na hory, kde jenom lyžují a lyžují. A právě o cestě na hory si nyní budeme povídat. Málokdo by řekl, že i při cestě na hory si musíme dát na něco pozor, že si musíme něco ohlídat. Skutečně to tak je – při cestě na hory si musíme ohlídat hlavně následující věci.

Zimní dovolenou na horách většinou dlouho plánujeme, protože ne každé ubytování je volné. Někdy se však stane, že jedeme naprosto spontánně, ale to většinou musíme mít velké štěstí, abychom našli ubytování.

I když plánujete cestu na hory dlouho dopředu, i tak musíte být připraveni na situace, které mohou nastat a které vás mohou zaskočit. Pojďme si říct, na co bychom měli klást největší důraz předtím, než na hory vlastně vyjedeme.

Zkontrolujte vozidlo!

Jestliže jedete svým vlastním autem, je třeba ho dobře zkontrolovat. Měl by se zkontrolovat hlavně stav provozních kapalin a jejich mrazuvzdornost. Kromě toho by se měly zkontrolovat všechny doklady k vozidlu a měli byste se před jízdou přesvědčit, že všechny doklady k vozidlu máte v autě. Do kufru byste si měli hodit lopatu, protože se vám může stát, že zapadnete nebo že okolí auta bude do rána zasněženo tak, že nevyjedete. Nezapomínejte prověřit funkci autobaterie a samozřejmě nezapomeňte ani na sněhové řetězy, které jsou na hory nutností.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí

Jestliže cestujete do zahraničí, měli byste myslet i na cestovní pojištění, protože bez něj budete skutečně nahraní. Cestovní pojištění lze dneska sjednat rychlostí blesku, lze ho sjednat online a nestojí mnoho, jak si celá řada lidí myslí.