Regulace kryptoměn, to požaduje americký prezident Donald Trump

Regulace kryptoměn, to požaduje americký prezident Donald Trump
Regulace kryptoměn, to požaduje americký prezident Donald Trump

O kryptoměnách se mluví víc než kdy dřív. I když jsou na světě už pár let, před nějakou dobou rozpoutala diskuzi o kryptoměnách nová kryptoměna Libra, která se však má dostat na kryptoměnový trh až příští rok. Nejedná se o ledajakou kryptoměnu, jedná se o kryptoměnu sociální sítě Facebook, respektive společnosti Facebook.  

Ve chvíli, kdy do světa vzešla informace, že se Facebook rozhodl vstoupit na kryptoměnový trh, smetla se celá vlna reakcí na tento krok. Někteří američtí giganti v podobě velkých společností se rozhodli investovat do první facebookové kryptoměny, jiní začali na kryptoměnu nadávat a hanit ji. Poté se také objevily na internetu webové stránky, které byly podvodné a jejichž provozovatelé chtěli z lidí “vytřískat” nějaké peníze ještě před tím, než dojde k oficiálnímu spuštění kryptoměny.  

V rohu nezůstal stát ani americký prezident Donald Trump, který se požaduje regulaci kryptoměn.  

Pro všechny stejná pravidla 

Když byly kryptoměny v ústraní, nikdo je moc neřešil. Jenže teď se začínají kryptoměny dostávat do každodenního života, můžeme s nimi platit jak na internetu, tak v kamenných prodejnách. Na to už reagovala i hlava Spojených států amerických, která se nechala slyšet, že pokud se bude chtít Facebook nebo jiné společnosti provozující kryptoměny stát bankami, budou pro ně platit naprosto stejná pravidla jako pro každou národní či mezinárodní banku.  

Jeho postoj nasvědčuje tomu, že Donald Trump není fanouškem těchto digitálních měn. Podle něj nemají žádnou reálnou hodnotu, jsou jenom vzduchem kolem nás. Proto kryptoměny nepovažuje za peníze, neregulované vklady podle něj mohou podporovat nelegální aktivity, jako je třeba obchod s drogami.  

Jedinou měnou je dolar, hlásá Trump 

Donald Trump nepřipouští žádnou jinou měnu, než je dolar. Tvrdí, že dolar je stále silnější než kdy předtím, že je spolehlivý a že je to měna celého světa.