I když Češi díky zaměstnanecké krizi dostávají neustále přidáno, nejsou schopni si šetřit na takzvané „horší časy“, které mohou přijít nyní nebo mohou přijít až za pár let, třeba v důchodu. Lidé si neuvědomují, že v budoucnu může být mnohem hůře, než je dnes, pokud se bude stát stále řídit jako firma. V každé firmě přijde krize, která může vést k samotnému krachu, proto raději nespoléhejte na budoucí důchody, které budete od státu dostávat. Nikdy se nedotknou třiceti tisíc, aby byl váš život bezproblémový a krásný. Raději si co měsíc odkládejte peníze stranou, ať máte v budoucnu z čeho žít.
V nedávné době probíhaly mnohé zajímavé průzkumy a statistiky, které se zaměřily konkrétně na to, jestli si spoříme na důchod nebo nespoříme. Bohužel z průzkumů vyplývá, že na důchody si šetříme v minimálním množství. Mnozí lidé se totiž denně vymlouvají a tak si odůvodňují to, že šetřit není potřeba. Jenže na stát se skutečně spoléhat nedá, vše se mění rychlostí blesku, mnohdy ani nestihneme mrknout okem. Raději se tedy také zaslužte o to, abyste si ve stáří žili jako v pohádce. Mnohdy si stačí odkládat měsíčně jen pět set korun a budete se cítit ve stáří lépe.
Pojďme si vyjmenovat, jaké nejčastěji výmluvy naplňují naše dny a kvůli čemu vlastně nešetříme.
1) Důchodu se stejně nedožiju
To si říká drtivá většina lidí, a to konkrétně tehdy, kdy přijdou z práce unavení a vyčerpaní. Jenže únava ani vyčerpanost nejsou důvody, proč byste si neměli peníze za daný den uložit. Ti, kteří říkají, že se důchodu nedožijí, mají většinou takové štěstí, že se dožijí i sto let. V tom se skrývá zákon schválnosti, který v našich životech hraje obrovskou roli.
2) Nemám na to
Říká většinou člověk, který má peněz na rozdávání. Každý člověk si může za každý týden uspořit minimálně stokorunu, což znamená, že za celý měsíc má skoro půlku tisícikoruny. Když se to pak za ta léta nastřádá a posčítá, vznikne slušná finanční rezerva, kterou v důchodu oceníte.