Podnikatelé představili chytré technologie pro praxi

technologie chytre
technologie chytre

Moderní chytré technologie v současnosti hýbou světem a stávají se také skvělou oblastí k podnikání. Proto je o ně obrovský zájem, což potvrdila také akce nazvaná Týden inovací, která se konala během posledního květnového týdne. Bohatá účast čtyř tisíc lidí svědčí o tom, že všichni myslí na budoucnost.

Chcete si vyhladit vrásky?

„Inovace na vlnách“, konference konaná v pražské Cargo Gallery představila v pátek 27. května 2016 vizi Smart City, tedy chytré město. V sobotu pokračovala Nanodnem, který byl vůbec největším lákadlem z celého programu. O nanotechnologiích a možnostech jejich aplikace v praxi se hovoří už hodně dlouho, a proto není divu, že jsou skutečným tahákem. Návštěvníci zde získali možnost podívat se na automobil, jehož povrch byl ošetřen pomocí nanotechnologií. Obrovský ohlas vzbudila také možnost nechat si vyhladit vrásky nanoproduktem, který dodává firma Nafigate. Samozřejmě šlo o bezbolestné vyhlazení. Cílem podnikatelů sdružujících se v Asociaci nanotechnologického průmyslu ČR bylo předvést lidem, že nanotechnologie nejsou žádné tajemné procesy prováděné v laboratořích, ale mají naprosto konkrétní aplikace v reálném životě. Navíc nanovýrobky mají řadu vlastností, které se klasickými technologiemi nedaří docílit, a proto jsou velmi užitečné.

Veřejnost chce informace o novinkách

Nanoden potvrdil, že Česká republika má v tomto ohledu světu co říci. Existuje řada firem, která výsledky výzkumu uvádí do praxe a díky tomu vznikají podnikatelské projekty, které jsou naprosto konkurenceschopné i v celosvětovém měřítku. Podle organizátorů sklidil projekt úspěch a splnil svůj účel. Ukázal například, že informace o nových technologiích a inovacích mezi českou veřejnost bohužel příliš nepronikají, což je škoda. Týden inovací se snaží tuto skutečnost změnit. Vysoká návštěvnost totiž potvrdila, že lidi novinky velice zajímají.