Kolem investování se točí řada mýtů. Vyvraťme si je

Kolem investování se točí řada mýtů. Vyvraťme si je
Kolem investování se točí řada mýtů. Vyvraťme si je

Investování je dnes velice aktuální téma. Lidé chtějí investovat své úspory do něčeho smysluplného, nemají zájem, nechtějí, aby jim úspory nečinně zůstávaly v šuplících nebo pod polštáři. Mnozí lidé si své úspory nastřádají a poté si zaplatí licenční smlouvu, tedy rozjedou franšízové podnikání. Pokud však do světa franšízového podnikání vzniknout plně nechcete, nabízí se otázka, do čeho konkrétně investovat. Investovat do komodit nebo třeba do akcií? Vybírejte si dle rizikovosti, od té se také odvíjí to, jak vysoké budou zisky. Obecně platí, že risk je zisk. A samozřejmě se nenechte zastrašit mýty, které se kolem investování točí. A že jich, panečku, je! 

Mnozí lidé by chtěli investovat, ale nakonec do světa investování nevniknou z jednoho jediného důvodu, a sice že narazí na některý z mýtů, který koluje světem. Pojďme si nejčastější mýty týkající se právě investování vyvrátit, ať nám už nic nebrání při vstupu do světa investování.  

Investují jen boháči 

To vůbec není pravda. Může investovat každý, kdo na to má odložené peníze. Lidé dnes investují pravidelně po malých částkách, i tak to ostatně jde. Už to není jako před několika desetiletími, kdy bylo investování jen pro bohatší z nás.  

Investování je jen pro zkušené 

To je další mýtus. I zkušení byli kdysi jen nováčci, kteří byli neznalí a jen toužili po tom porozumět světu investování. Navíc žádný učený z nebe nespadl, všemu je se potřeba naučit, proto se učte za pochodu, hlavně se učte ze svých vlastních chyb.  

Na investování se lidé stávají závislými 

Sice existují ti z nás, kteří neustále kontrolují a sledují, jak si jejich investice vede, ale mnozí lidé si uvědomili, že je to všechno běh na dlouhou trať, že tedy není potřeba neustále sledovat aktuální kurzy, když se během roku stokrát změní. Nelze tedy říct, že lidé se stávají na investování závislí.