Henry Ford byl označován za nejvlivnějšího podnikatele historie. Seznamte se

Henry Ford byl označován za nejvlivnějšího podnikatele historie. Seznamte se
Henry Ford byl označován za nejvlivnějšího podnikatele historie. Seznamte se

Na světě je tucet podnikatelů, o kterých lze říct, že jsou úspěšní. Stejně tak na světě bylo mnoho podnikatelů, kteří úspěšnými opravdu byli. V současné době hledají mnozí lidé motivaci k tomu se zařadit k úspěšným podnikatelům, hledají motivaci k tomu, aby si rozjeli vlastní podnik nebo třeba aby svůj podnik povznesli na další úroveň. Každý člověk se může nacházet na mrtvém bodě, kdy neví, jak dál, ale v takových chvílích je třeba si přečíst třeba o někom, kdo žil úspěšný život a kdo se úspěšným stal. Nic nás nedokáže motivovat víc než úspěch, který zažili jiní. Pojďme se proto motivovat úspěchem Henryho Forda.  

Henry Ford byl časopisem Forbes označován dlouhou dobu jako nejvlivnější byznysmen historie. Dodnes zůstává nepřekonaný, i když zemřel už v roce 1947 konkrétně na mozkovou příhodu. Pojďme si říct jeho příběh a i několik citátů, které ho vystihují a kterými se zapsal do světa podnikání.  

Příběh Henryho Forda 

Byl to syn přistěhovalců a je dobře, že se narodil v době, kdy se narodil, dnes by totiž nebylo tak snadné se prosadit. Narodil se Dearbornu a od dětství měl vztah ke strojům a opravování. V dospělosti zefektivnil výrobu automobilů, zároveň zvýšil mzdy dělníků natolik, aby si mohli dovolit koupit si více než dříve. Říká se o něm dodnes, že stojí za zrodem střední třídy v Americe. Dodnes se o Henry Fordovi mluví jako o podnikatel, který naprosto změnil tvář Ameriky.  

Nicméně i proto byl možná časopisem Forbes dlouho označován (a možná ještě dnes takto označován je) za nejvlivnějšího byznysmena historie.  

Citáty Henryho Forda 

Do světa se zapsal i díky několika svým citátům, které dnes a denně motivují nejen podnikatele k lepšímu a produktivnějšímu životu. Zmiňme si některé z nich, které mohou motivovat také vás.  

  • “Kdybych měl v kapse poslední dolar, investoval bych ho do reklamy.” 
  • “Prohra je jen příležitostí k tomu, abychom začali znovu a inteligentněji.” 
  • “Podnik, který nepřináší nic jiného než peníze, je ubohý podnik.”