Jídlo a franchising – jaké jsou nejoblíbenější řetězce v ČR?

Jídlo a franchising
Jídlo a franchising

Pomocí franchisingu se na našem území rozeběhlo hojné množení se poboček různých celosvětově známých značek. Tento systém fungující na základě licenčních smluv tak umožňuje podnikatelům vystupovat pod jménem velmi úspěšné značky. U nás jsme se samozřejmě setkali nejdříve s řetězcem fastfoodu McDonald’s a dodnes se jedná o jednu z nejrozšířenějších firem pomocí franchisingového řetězce. Ovšem rychlé občerstvení není jediné, na co se můžete těšit díky tomuto systému. Jedná se také o nejrůznější značky kosmetiky, dále o vzdělávací programy, o kavárny či například o různé bankovní poradenství. Je to však dobrý start pro někoho, kdo touží po podnikání, ale ještě vlastně úplně neví, v čem by podnikat chtěl.

V České republice se rozeběhla hlavně velká síť jídel, proto si pojďme říct, která značka se u nás udržela nejvíce a proč?

• Rychlé občerstvení KFC

Mimo McDonald’s se jeho konkurent KFC také značně vyznamenal. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných rychlých občerstvení vůbec. Mnoho lidí ho upřednostňují před zmiňovaným konkurentem, protože se přece jen jedná o trošku lepší pokrmy. Tento řetězec se stále rozrůstá a stále se můžete těšit na nové a nové pobočky, kde byste se hned dobře najedli.

• Ugova čerstvá šťáva

Abychom však nezůstali pouze u nezdravého stravování, tak je jedním z nejoblíbenějších franchisových řetězců také Ugova čerstvá šťáva, kde už dávno není pouze čerstvě vymačkaný nápoj z nejčerstvějších potravin. Nyní si tam můžete dát i salát nebo oblíbenou polévku. Samozřejmě pokud byste měli chuť raději na pečivo, zamiřte do Bageterie Boulevard, což je také jeden z nejvíce oblíbených řetězců u nás. Je nutné ho zmínit s touto čerstvou šťávou, protože i zde si můžete dát lahodné zdravé svačinky, které si mnohdy můžete namixovat podle vašich představ. Ještě, že tu takové pobočky těchto skvělých značek máme!