Jakým investicím se v roce 2021 nejvíce dařilo?

Jakým investicím se v roce 2021 nejvíce dařilo?
Jakým investicím se v roce 2021 nejvíce dařilo?

Tak a je to tady – máme za sebou další rok, který se nesl ve znamení velkých finančních změn. Kromě toho, že došlo k uvolnění měnových politik a celkovému zadlužování států, a tím pádem i k enormnímu růstu inflace, došlo také ke zvýšení zájmu lidí o investování. A v souvislosti s tím se nabízí otázka, jakým investicím to nejvíce hrálo do karet? Kterým se nejvíce dařilo a které byly tedy tím pádem pomyslným zlatým dolem? 

Kryptoměny opět překvapily 

I když to zejména na kryptoměnovém poli bylo doslova jako na houpačce, nakonec se tato investice hodnotí velice kladně. Sice byly doby, kdy svými hodnotami byly na bodě mrazu, ale velice rychle je vystřídaly momenty, kdy svou cenou lámaly dosavadní rekordy.  

A zatímco v roce 2020 se veškerá pozornost upínala na Bitcoin, nyní se směřuje trochu jinam. Pozornost se zaměřuje na Ethereum, kterému většina investorů věří. Důvodem je především variabilita této kryptoměny, i když praktické využití je stále velice omezené.  

Káva se dostala na svůj dvojnásobek 

Řeč ale bude také o komoditách, nejen o kryptoměnách. I komodity se totiž radují ze svých rekordních hodnot. Zejména tedy káva, která se dostala během roku 2021 na svůj dvojnásobek. I když teda z počátku roku se myslelo, že na tom po daný rok nebude nejlépe, přece jenom stagnovala, ale nakonec to vyrostlo ve stabilní růst a cena se nakonec vyhoupla na nejvyšší úrovně od roku 20211.  

Je ale třeba konstatovat, že i když na tom sama káva je poměrně dobře, kdoví jak se jí bude dařit i nadále. Ve srovnání s minulou sezonou by mohla produkce kávy spadnout. 

Turecká lira nemá za sebou slibný rok 

Naopak čemu se vůbec nedařilo, byla turecká lira. Bohužel patřila nejvíce ztrátovým měnám v roce 2021. Přišla dokonce o třetinu své hodnoty a dostala se na svá historická minima. Pokud se měnová krize zase velice rychle nezažehná, může se ještě prohloubit.