Jakým činnostem se věnovat během neděle, aby byl před námi skvělý týden? 

Jakým činnostem se věnovat během neděle, aby byl před námi skvělý týden?
Jakým činnostem se věnovat během neděle, aby byl před námi skvělý týden?

Mít před sebou opravdu produktivní týden je otázkou plánování a dobré přípravy. A ta by rozhodně neměla začít až v pondělí dopoledne, ale rovnou v neděli. Pokud se připravíme právě poslední den v týdnu, který se sice má nést ve znamení odpočinku, vejdeme do nového týdne plní energie, bez stresu a s úsměvem na tváři. Pojďme si tedy shrnout činnosti, které nám dají víc, než jsme možná čekali. 

Stanovení cíle na nadcházející týden 

A nejen na nadcházející týden. V neděli se vyplatí připomenout si i ty cíle dlouhodobější, kterých bychom chtěli dosáhnout. V ideálním případě si všechno zapište. Nestačí je jenom nechat proletět hlavou, musíte mít i stanovený termín, který vám vlije kus motivace do žil. 

Připravte si jídlo i oblečení 

V neděli by však mělo dojít nejen k přípravě po stránce plánování ale k přípravě také vhodného oblečení a jídla. Pokud budete mít na základě předcházejícího bodu v neděli jasno v tom, co se v následujícím týdnu čeká, rázem se vám oblékání vybírá o kus snáze.  

Jestliže víte, že máte v týdnu dlouho plánovanou schůzku s klientem, pravděpodobně si nachystáte oblíbenou košili, kterou si dopředu vyžehlíte, ať s tím v týdnu neztrácíte čas. 

Buďte chvilku off-line 

Není nic lepšího, než být na malý moment opravdu off. Zkuste se v neděli alespoň na část dne odpojit od internetu, navštivte své blízké, nebo si zajděte na procházku. Jednoduše se věnujte i okolí, případně pouze sobě, ale bez používání mobilního telefonu. 

Ukliďte si 

A to minimálně na svém pracovním stole. Pokud kolem sebe budete mít nepořádek, nebudete se moct vůbec soustředit. Vaši pozornost holt bude brát něco naprosto jiného a vaše efektivita bude automaticky na bodě mrazu. 

Zhodnoťte předcházející týden 

A nezapomeňte si v neděli zhodnotit týden, který je za vámi. Neděle je ideální čas na to, abyste si prošli to, co se vám podařilo, to, co jste bohužel nestihli udělat, a poučte se z chyb či přešlapů.