Chcete investovat do bytů? Jaké lokality jsou nejvýdělečnější?

Chcete investovat do bytů? Jaké lokality jsou nejvýdělečnější?
Chcete investovat do bytů? Jaké lokality jsou nejvýdělečnější?

Investování do nemovitostí je pro řadu lidí velice atraktivní. Zejména v současné době, kdy je inflace na svém vzestupu. Pokud se i vy nacházíte mezi jedinci, kteří chtějí své úspory zainvestovat do bytové jednotky, pravděpodobně chcete, aby byla investice výdělečná. Aby se však tak stalo a nebyl to jenom výdaj navíc, spočítejte si své cash flow. A stejně tak zjistěte, v jaké lokalitě nemovitost koupit, aby byla nejvýdělečnější. 

Praha není na seznamu ideálních lokalit 

Většinu lidí zajímá hlavní město, které je z pohledu výdělků asi nejštědřejší. Ale když si uvědomíte, za jaké ceny se zdejší nemovitosti prodávají a jaké je konkrétní cash flow, nakonec se o tak štědrou záležitost nejedná.  

Pokud chcete na nemovitostech utržit a přispět jistou částkou co měsíc do svého finančního rozpočtu, zaměřte svou pozornost spíše na Chomutov. Podle posledních statistik je právě tato lokalita atraktivní, co se pořizovacích cen bytů týče. A výnos? Ten by byl v takovém případě rovný i deseti procentům. 

Sever Čech je trefou do černého 

Obecně lze konstatovat, že sever Čech je pro investory zlatým dolem. Zde se totiž i nyní nemovitosti prodávají značně pod cenou. I když dochází ke skokovému zhodnocení nemovitostního trhu, sever Čech to pravděpodobně ještě nezaregistroval.  

Jak už bylo zmíněno, upusťte od Prahy nebo Českých Budějovic, což jsou lokality přímo uprostřed podnikatelského zájmu, a raději se zaměřte na sever Čech nebo případně do Slezska. I zde se totiž vyplatí koupě nemovitosti. 

Konkrétní lokality, které stojí za zvážení 

Kromě Chomutova se vyplatí zvážit Ústí nad Labem, Ostravu, také Karvinou nebo Frýdek-Místek. Karlovy Vary jsou nyní také velice pod cenou, stejně jako Mladá Boleslav, Opava nebo Jablonec nad Nisou. A nesmíme zapomenout na Zlín či Opavu.