Jaké výmluvy nás dělí od toho stát se úspěšným byznysmenem?

Jaké výmluvy nás dělí od toho stát se úspěšným byznysmenem?
Jaké výmluvy nás dělí od toho stát se úspěšným byznysmenem?

Máte nápad, ale zrovna se vám nechce vstupovat do světa podnikání? Máte plnou pusu výmluv a najednou skutek utek? Pokud patříte k věčně nerozhodným lidem, kteří mají skutečně jenom plnou pusu výmluv, měli byste si uvědomit jenom jednu věc, a sice buď budete mít výsledky, nebo výmluvy. Nikdy nebudete mít obojí. Tak pustíte se do světa podnikání nebo raději zůstanete tou šedou myškou, která však má tolik výmluv, že by popsala celý blok? 

Jelikož v současné době se lidé spíše vymlouvají, než konají, nabízí se otázka, jaké výmluvy si říkají nejvíce a nejčastěji. Vypsali jsme ty nejčastější z nich, které se dokonce často opakují.  

Nechci riskovat své peníze 

Peníze se mají točit nebo ne? Peníze tu byly, jsou a budou. Pokud nechcete riskovat své peníze, nikdy se nemůžete stát bohatým člověkem, který bude zároveň úspěšný. Navíc proč peníze vyděláváte, kvůli jakému důvodu? Na co si šetříte? Nebo je to jen pro váš dobrý pocit? Pokud chcete rozjet vlastní podnikání, je to přece jen investice do vás samotných nebo to tak není? 

Investovat do vlastního podnikání je daleko lepší způsob, než utrácet za nadměrné množství potravin nebo za oblečení, které stejně zanedlouho vyhodíme nebo pošleme dál.  

Nemám na podnikání čas 

A jsme u toho – nejčastější výmluva, kterou si člověk staví do cesty, je, že nemá čas. Času je dost, jen si ho neumíme správně organizovat nebo korigovat. Výmluva, že nemáte dostatek času, je opravdu ubohá. Ne nadarmo se přece říká, že kdo chce, čas si vždycky najde. Proto ho jen zkuste lépe rozplánovat.  

Nemám na to vzdělání 

Dnes už se vzdělání nepočítá, dnes už nehraje takovou roli, jakou hrálo před lety. Dnes jsou daleko důležitější schopnosti a vlastnosti jednotlivých lidí, ty rozhodují a díky nim jste výjimeční. K zahájení jakéhokoli podnikatelského projektu nepotřebujete mít žádný titul ani formální vzdělání.