Jak vybrat půjčku a kterým se raději vyhnout

Jak vybrat půjčku a kterým se raději vyhnout
Jak vybrat půjčku a kterým se raději vyhnout

Ať už si potřebujete půjčit na vlastní byznys nebo si chcete půjčit proto, že vám finanční zásoba nestačí, měli byste vědět, jak to s půjčkami nyní na finančním trhu je. V současné době jsou na trhu oblíbené hlavně nebankovní půjčky, které se rozlišují na několik typů, a sice na rychlé půjčky online, na půjčky bez doložení příjmů a na půjčky bez registru. Každá půjčka má v sobě výhody i nevýhody, pokud však chcete sázet na jistotu, jsou tu i klasické bankovní úvěry, které se berou zpravidla tehdy, kdy si potřebujete koupit vlastní bydlení nebo toužíte po novém pozemku, kde si svůj vysněný dům postavíte.  

Jelikož je na finančním trhu tolik nabídek a poskytovatelů půjček neustále přibývá, pojďme si říct, jak takovou půjčku vybrat a jakým půjčkám se raději vyhnout. Je sice pravda, že Česká národní banka patřičně skrouhla seznam poskytovatelů půjček, ale každý člověk by měl být stále opatrný a měl by vědět, do čeho jde.  

Jak vybrat půjčku 

Nejdříve si vždycky musíte říct, zdali půjčka nijak neovlivní váš život a životní úroveň, na které žijete. Půjčka jako taková by váš život neměla nijak závratně zkomplikovat, naopak by to měla být záchrana v určitých situacích. Důležité je si půjčku předtím, než nějakou smlouvu podepíšete, srovnat, a to pomocí srovnávačů a kalkulaček půjček, jichž je na internetu celá řada. Výběr případné půjčky také přizpůsobte jak úrokům, tak také hodnotě RPSN.  

Jakým půjčkám se vyhnout? 

Vyhněte se hlavně půjčkám, u nichž po vás chtějí zaplatit cokoli předem. Pravděpodobně se jedná o podvodníky, kteří z vás chtějí dostat peníze. Taktéž buďte v pozoru tehdy, kdy si chce zprostředkovatel půjčku nechat zaplatit za to, že vám půjčku zajistí nebo že vám pomůže s jejím výběrem. Stejně tak buďte opatrní i tehdy, kdy vás poskytovatel půjčky nutí do založení životnosti.  

Buďte ostražití však při každém podepisování smlouvy a nezapomeňte si pročítat hlavně malinké písmo, které je často důvodem překvapení.