Elon Musk nejbohatším člověkem světa

Elon Musk nejbohatším člověkem světa
Elon Musk nejbohatším člověkem světa

Není to tak dávno, co časopis Forbes zveřejnil žebříček těch nejbohatších lidí světa. A ani se jednotlivá jména na svých místech nestačila ohřát, už se to trochu mění. Za změnami nestojí nikdo jiný než podnikatel (a pro mnohé také génius) Elon Musk, který má za sebou opravdu úspěšný rok. Nejen že akcie společnosti Tesla dosáhly opravdu obrovských hodnot, ale také se dařilo jeho druhé společnosti SpaceX, která se zase věnuje vývoji raketoplánů pro vesmírnou turistiku.  

Za to, že obsadil první místo žebříčku nejbohatších lidí světa, však vděčí hlavně první zmiňované společnosti čili automobilce Tesla. Právě díky vysokému nárůstu hodnoty akcií vzrostlo také jeho jmění, které překonalo 188 miliard dolarů. Automaticky tak překonal Jeffa Bezose, který má na svém kontu 112 (někde se také uvádí 118) miliard dolarů.  

Hodnota čistého majetku vzrostla o 150 miliard USD 

Jak již bylo zmíněno, mimořádný byl pro Elona Muska hlavně minulý rok. Hodnota čistého majetku totiž stoupla až o 150 miliard USD, což značí o rekordním tempu růstu. Jak ale taktéž bylo zmíněno, na vině je tomu raketový růst akci společnosti Tesla. Ty se loni zpevnily o 743 procent. I když Elon Musk s ničím převratným vlastně vloni nepřišel, zájem investorů z Wall Street zkrátka stále trvá.  

Co se také podílelo na tom, že růst akcií tak zrychlil, je zahrnutí Tesly do prestižního indexu S&P 500. Tento krok jenom utvrdil pocit investorů, že Tesla má smysl a potenciál.  

Hodnoty akcií podle všeho dále porostou 

V minulém roce se akcie společnosti Tesla rapidně propadly, a to ve chvíli, kdy raketově vzrostly. Jinými slovy stejně rychle, jako vzrostly, tak se také propadly. Jenže už několik měsíců v kuse trvá souměrné stoupání, které je bez sebemenších výkyvů. I to nasvědčuje tomu, že se Tesla nyní pravděpodobně nepropadne. Naopak akcie společnosti asi dál porostou.  

A to možná i díky zvolení nového amerického prezidenta, který se chce zaměřit na obnovitelné zdroje a průmysl obecně. Do obou kategorií společnost Tesla zapadá.