Do čeho investovat v roce 2021? Nabízí se tituly na akciovém trhu

Do čeho investovat v roce 2021? Nabízí se tituly na akciovém trhu
Do čeho investovat v roce 2021? Nabízí se tituly na akciovém trhu

Díky událostem, které pořádně otřásly minulým rokem a pravděpodobně také otřesou i tím letošním rokem, se hromada lidí rozhodla investovat a nenechávat své peníze ležet ladem na spořícím účtu. Nechtějí, aby jejich dlouho naspořené úspory doslova “sežrala” inflace, která se blíží sedmimílovými kroky. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí, aby jejich úspory spíše kvetly, a nikoliv snižovaly svou hodnotu, zaměřte se na tituly na akciovém trhu. 

Samozřejmě pokud se vrhnete do investování, je zapotřebí mít na paměti jisté riziko, které jde s investováním ruku v ruce. Ať už budete investovat do nemovitostí, do akcií nebo dluhopisů, vždy je to opředeno jistým rizikem. Pojďme si však zmínit několik akciových titulů, jež mají tendenci růst až do oblak. 

Volkswagen 

Obecně se tvrdí, že letos k nebi porostou akcie, které byly vloni nejvíce zasaženy. Což je logické tvrzení. Mnohé země se budou snažit podpořit právě nejvíce zasažené segmenty, proto je dobré se zaměřit na ty, které jsou sice nyní na nule, ale mohou být zanedlouho na stovce.  

Jednou z těchto výrazně zasažených společností je také koncern Volkswagen. Obecně automobilové společnosti se neradují ze zrovna dobrého roku, ovšem automobilka Volkswagen má našlápnuto velice dobře. Jedná se totiž pravděpodobně o externího dodavatele autonomního řízení do elektromobilů společnosti Apple, což by automobilce mohlo zvednout prestiž.  

Amazon 

I když se říká, že s příchodem demokratické vlády ve Spojených státech amerických dojde ke zvýšení daní a že nejvíce zasaženými společnostmi budou technologičtí giganti, přesto se stále vyplatí investovat do společnosti Amazon. Je totiž třeba si uvědomit, že společnost Amazon není jenom technologickým gigantem, ale dnes už v sobě zahrnuje také lékárnu a další podobné oblasti. Neustále se rozšiřuje působnost a portfolio fenomenálního podniku.