Tetování či neomezené volno, i to jsou aktuálně nabízené benefity

Pracovní benefity
Pracovní benefity

Jelikož je o zaměstnance nouze, zaměstnavatelé přistupují k razantním krokům, k nimž by nikdy nepřistoupili, pokud by jim doslova neteklo do bot. V současné době je o zaměstnance taková nouze, že mnozí zaměstnavatelé volí robotizaci a investují do drahé technologie. Jiní to však ještě zkouší, chtějí přetáhnout zaměstnance od konkurence, a to tak, že jim nabízí zajímavé benefity, které by jim nikdy v minulosti nenabízeli, pokud by jim takzvaně „neteklo do bot“. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější a zároveň nejbizarnější benefity, s nimiž jsme se v minulosti nikdy nesetkali.

Jak jistě víte, Češi jsou v současné době ochotni měnit zaměstnání. Lákají je především fantastické nabídky, kterých je aktuálně plný trh. Největším lákadlem jsou větší výplaty, ale také benefity, které se nyní výrazně podílejí na tom, jestli zaměstnanec práci vezme či nikoliv. Pokud budou benefity méně atraktivní, zaměstnanec se z místa nehne.

V nedávné době se světlu světa ukázal průzkum společnosti Randstad, který upozorňoval na to, že svou práci touží změnit až osmnáct procent Čechů. Mnozí z nich však zvolili svou práci nejen díky vyšší mzdě, ale především díky zajímavým benefitům, jež nenabízí jen tak nějaká společnost.

Benefit v podobě neomezeného volna

Mnohé firmy dokonce přistoupily i k takovému riskantnímu počinu, který spočívá v neomezeném volnu. Neomezené volno je skutečně riskantní počin, lidé do zaměstnání nemusí chodit, přesto mají volno zaplacené. Neomezené volno lze skutečně chápat jako neomezené volno, zaměstnanci mohou čerpat nad rámec zákonem stanovených čtyř týdnů dovolené. Podmínkou však je, že bude zaměstnanec mít vše pod kontrolou a že jeho větší množství volna nebude mít dopad na chod podniku.

Náklady na bydlení, dojíždění i tetování

K dalším populárním a aktuálně hojně nabízeným benefitům se řadí poukazy na tetování nebo například náklady na bydlení. To je v současné době drahých nájmů výjimečný benefit, který využívají především mladí lidé. Co se týče dojíždění, i to mnohé firmy proplácí, což je samozřejmě skvělé.